Czy czosnek pomaga na grzybicę paznokci?

Czy czosnek pomaga na grzybicę paznokci?

Czosnek jest bogatym w składniki odżywcze pożywieniem, które może pomóc w walce z infekcją grzybiczą od wewnątrz. Jego właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne zostały wykazane w badaniach. Może również pomóc w infekcjach skórnych i ukąszeniach kleszczy. Dodatkowo możesz zastosować leczenie miejscowe, takie jak Tolnaftate, na zainfekowane miejsce.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z ekouroda.com.pl

Badania kliniczne sugerują, że czosnek ma właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne

Właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne czosnku były od dawna wykorzystywane w leczeniu wielu dolegliwości. Ludzie podobno używali czosnku do leczenia wielu problemów zdrowotnych, w tym powiększonej prostaty, krwawej biegunki i wrażliwości zębów. Jest on również stosowany w celu zapobiegania przeziębieniu i grypie.

Czosnek jest doskonałym ziołowym środkiem przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym. Jest znany z hamowania wzrostu candida i Trichophyton, które są dwoma najczęstszymi rodzajami infekcji grzybiczych. Często łączy się go z oliwą z oliwek, aby stworzyć pastę, którą można zastosować miejscowo na zainfekowany obszar. Należy jednak pamiętać, że pasta z surowego czosnku może być drażniąca przez wiele godzin po jej zastosowaniu.

Zakażenia grzybicze są bardzo powszechne wśród osób, które są narażone na działanie wilgotnego środowiska. Jeśli nie dbają one odpowiednio o swoje paznokcie, mogą rozwinąć infekcję grzybiczą, która dotyka ich paznokcie i skórę. Infekcja może spowodować, że paznokcie staną się grube i łamliwe. Czasami paznokcie staną się nawet oderwane lub zniszczone. Jest to również bardziej powszechne u starszych dorosłych i osób ze słabym krążeniem.

Może leczyć infekcje skóry

Czosnek od dawna był stosowany jako domowy środek na infekcje skóry i grzyby. Jego właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i antybakteryjne zostały udowodnione w badaniach laboratoryjnych i klinicznych. Czosnek ma jednak pewne wady, takie jak kontaktowe zapalenie skóry.

Choć czosnek ma świetne działanie przeciwgrzybicze, może być również dość toksyczny dla skóry. Nakładanie sproszkowanego czosnku bezpośrednio na dotknięty obszar jest złym pomysłem, ponieważ może to spowodować oparzenie chemiczne. Nałożenie oleju czosnkowego na dotknięty obszar jest dobrą alternatywą, ponieważ może pomóc skórze wchłonąć składniki odżywcze. Nakładanie oleju czosnkowego na dotknięty obszar powinno odbywać się co najmniej dwa lub trzy razy dziennie przez kilka miesięcy, aby zobaczyć wyniki.

Czosnek od dawna był wykorzystywany ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne, a wiele badań skupiło się na związku zawartym w czosnku zwanym ajoene (pochodzącym od hiszpańskiego słowa oznaczającego czosnek). Związek ten jest niezwykle skuteczny wobec wielu grzybów, w tym rodzaju powodującego stopę atlety.

Może zmniejszyć ryzyko ukąszenia przez kleszcze

Czosnek ma właściwości przeciwkleszczowe, które mogą zmniejszyć ryzyko ukąszenia przez kleszcze. Jest uważany za naturalny środek odstraszający kleszcze i może być nawet bezpieczniejszy niż wiele innych środków. Badania z Uniwersytetu Lund w Malmo w Szwecji wykazały, że czosnek może zmniejszyć szansę na ukąszenia kleszczy u ludzi. Badacze testowali czosnek przeciwko placebo i innym dostępnym repelentom.

Naukowcy stwierdzili, że wysokie stężenie czosnku może zmniejszyć ryzyko ugryzienia przez kleszcze. Stwierdzili również, że mężczyźni spożywający codziennie czosnek mieli o 50% niższe ryzyko rozwoju raka prostaty. Ten związek między czosnkiem a rakiem prostaty został potwierdzony w badaniach populacyjnych chińskich i irańskich mężczyzn. Ponadto stwierdzono, że suplementy z wyciągiem z czosnku zmniejszają objawy związane z rakiem prostaty. Chociaż wysokie spożycie czosnku może zmniejszyć ryzyko ukąszeń kleszczy, może nie wystarczyć, aby pokonać komercyjne repelenty.

Innym sposobem na zmniejszenie ryzyka ukąszeń kleszczy jest stosowanie olejków eterycznych. Wiele z tych olejków może być stosowanych samodzielnie lub zmieszanych z olejkiem migdałowym na odsłoniętą skórę. Jeśli używasz olejków eterycznych na swoim psie, ważne jest, aby wybrać te ze źródeł, które mają najmniejszą ilość substancji chemicznych.

Może leczyć grzybicę paznokci

Czosnek jest jednym z najlepszych domowych środków na grzybicę paznokci, ponieważ zawiera silne właściwości przeciwgrzybicze. Możesz zastosować zmiażdżony lub posiekany czosnek do dotkniętego obszaru na co dzień. Należy jednak pamiętać, że czosnek może potencjalnie powodować oparzenia chemiczne wrażliwej skóry.

Powinieneś również stosować odpowiednią higienę, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się grzyba. Ogólnie rzecz biorąc, im czystsze są Twoje stopy, tym mniejsze prawdopodobieństwo zakażenia. Dlatego należy bezwzględnie praktykować właściwą higienę i stosować przeciwgrzybiczny puder do stóp. Również noszenie sandałów lub klapek pod prysznicem lub na basenie pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się grzyba. Ponadto zawsze dokładnie myj stopy wodą z mydłem.

Możesz również zastosować ocet jabłkowy na zainfekowane miejsce. Ponieważ ocet jest lekko kwaśny, pomaga zrównoważyć poziom pH Twojej skóry. Ponadto ocet jabłkowy zabija grzyba i zapobiega jego rozprzestrzenianiu się. Możesz zastosować ten roztwór do zainfekowanego obszaru raz dziennie przez około pół godziny. Następnie powinieneś dokładnie osuszyć dotknięte miejsce.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy nabiał jest dobry na trądzik?
Czytaj Dalej

Czy nabiał jest dobry na trądzik?

Nie jest tajemnicą, że spożycie nabiału jest związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia trądziku u młodzieży, nastolatków i dzieci.…
Czytaj Dalej

Laserowe odmładzanie skóry – czy to rozwiązanie dla każdego?

Zapotrzebowanie na skuteczne i mało inwazyjne metody odmładzania skóry wciąż rośnie. Jedną z najpopularniejszych technologii, która jest wykorzystywana w celu poprawy wyglądu skóry, jest laserowe odmładzanie. Chociaż uznawana za bezpieczną i mało inwazyjną, nie jest to metoda odpowiednia dla każdego. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, na czym polega zabieg laserowego odmładzania skóry, jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do jego wykonania, a także jakich efektów można po nim oczekiwać.