Czy Elancyl pomaga na rozstępy?

Czy krem na blizny pomaga na rozstępy?

Czy istnieje jakiś konkretny krem, który pomaga na rozstępy? Niektóre kremy okazały się skuteczne w pomaganiu w minimalizowaniu rozstępów, podczas gdy inne nie. Oto kilka wskazówek, dzięki którym upewnisz się, że Twój krem jest skuteczny. Po pierwsze, masowanie skóry może pomóc zapobiec rozstępom, a także pomóc zmniejszyć ich wygląd. Udowodniono również, że masowanie skóry sprawia, że balsamy i kremy są bardziej skuteczne. Na początek spróbuj użyć kremu z masłami i olejkami, jak krem na rozstępy Dr King. Jest on nietłusty i powinien być nakładany na dotknięty obszar okrężnymi ruchami.

Zabiegi na rozstępy

Rozstępy to blizny na skórze spowodowane rozdarciami w tkance kolagenowej skóry właściwej. Zwykle powstają na brzuchu i biodrach podczas ciąży lub gwałtownego przyrostu wagi. Mogą również pojawić się w okresie dojrzewania z powodu zmian hormonalnych w skórze. Naukowcy stwierdzili, że większość domowych sposobów na rozstępy nie jest skuteczna. Aby zminimalizować pojawienie się rozstępów, należy porozmawiać z lekarzem.

Microneedling polega na użyciu ręcznego urządzenia z małymi igiełkami w celu pobudzenia produkcji kolagenu. Zabieg ten jest stosunkowo bezpieczny i wiąże się z mniejszym ryzykiem zmian pigmentacyjnych niż terapia laserowa. Microneedling wymaga kilku zabiegów w klinice medycznej, ale dostępnych jest również kilka urządzeń do użytku domowego, które pomagają w rozwiązaniu tego problemu.

Retinoidy są również dostępne, aby pomóc poprawić wygląd rozstępów. Produkty te zawierają witaminę A, która może stymulować produkcję kolagenu. Nie są one jednak bezpieczne dla kobiet w ciąży, ponieważ mogą powodować skutki uboczne. Inne zabiegi obejmują terapię laserową i terapię światłem. Terapie te stymulują produkcję kolagenu i zwiększają elastyczność. Lekarz zdecyduje, który rodzaj terapii jest najlepszy dla Twojego typu skóry.

Szereg kremów stosowanych miejscowo jest skutecznych w zacieraniu rozstępów. Niektóre z nich zawierają retinol dostępny na receptę, który może poprawić elastyczność skóry i zanikać przebarwienia. Inne produkty zawierają składniki takie jak kwas hialuronowy, który poprawia elastyczność skóry i wygładza jej nierówną strukturę. Mogą one również zawierać inne składniki nawilżające. Jeśli masz wrażliwą skórę, unikaj stosowania kremów z dodatkiem substancji zapachowych, ponieważ mogą one podrażniać skórę i zwiększać jej zaczerwienienie.

Zabiegi dla tummy tuck

A Tummy Tuck jest zabiegiem chirurgicznym, który usuwa nadmiar skóry z dolnej części brzucha. Ponieważ obszar ten jest zwykle, gdzie rozstępy pojawiają się po ciąży, Tummy Tuck będzie znacznie zminimalizować lub nawet wyeliminować te znaki. Jednak ten rodzaj operacji niesie ze sobą pewne ryzyko.

Zabieg Tummy Tuck usuwa nadmiar skóry i napina rozdzielone mięśnie brzucha. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy niedawno przeszli ciążę lub stracili znaczną ilość wagi. Podczas gdy usunie większość rozstępów w okolicy, procedura ta nie poradzi sobie z rozstępami, które powstały poza obszarem chirurgicznym.

Rozstępy nie są głównym powodem, dla którego ludzie mają Tummy Tuck. Jednakże, usunięcie rozstępów może pomóc poprawić wygląd blizny. Ogólnie rzecz biorąc, blizna po operacji Tummy Tuck nie jest widoczna gołym okiem, więc pacjent będzie mógł nosić bieliznę i kostiumy kąpielowe po zabiegu. Jeśli blizna jest odpowiednio pielęgnowana, z czasem zblednie.

Rozstępy na biodrach nie znikną całkowicie po zabiegu Tummy Tuck. Niektóre z nich mogą zostać przeniesione lub obniżone, ale nadal będą widoczne. Chociaż eliminacja rozstępów nie jest głównym celem zabiegu Tummy Tuck, wielu pacjentów, którzy poddają się temu zabiegowi kosmetycznemu, stwierdza, że rozstępy zmniejszają się po nim.

Zabiegi na czerwono zabarwione rozstępy

Podczas gdy naturalne usunięcie rozstępów jest mało prawdopodobne, istnieją zabiegi na czerwono zabarwione rozstępy, które mogą zminimalizować ich wygląd i pomóc im szybciej zniknąć. W przeciwieństwie do białych rozstępów, rozstępy o czerwonym zabarwieniu są bardziej podatne na leczenie, ponieważ są widoczne dzięki naczyniom krwionośnym znajdującym się pod skórą. Te naczynia krwionośne wciąż funkcjonują, dzięki czemu lepiej reagują na leczenie.

Czerwone rozstępy mają tendencję do swędzenia i mogą być lekko uniesione. Białe rozstępy są gładsze i przypominają raczej rowki w skórze. Rozstępy nie są szkodliwe, ale niektórzy ludzie chcą zminimalizować ich wygląd. U około 50-90% kobiet w ciąży pojawią się rozstępy podczas ciąży, a dobrą wiadomością jest to, że można je leczyć.

Złuszczanie jest ważne dla czerwono zabarwionych rozstępów. Pomaga innym zabiegom wniknąć głębiej i działać skuteczniej. Stosowanie codziennego peelingu z sokiem z cytryny i sodą oczyszczoną to świetny sposób na pozbycie się rozstępów w okolicy pach. Peeling usuwa martwe komórki skóry i przygotowuje skórę do szybszego wchłaniania innych zabiegów.

Chociaż czerwone rozstępy nie są szkodliwe i nie są oznaką poważnego, leżącego u podstaw problemu zdrowotnego, niektóre osoby mogą czuć się z nimi nieswojo. Lekarz może zalecić szereg zabiegów, które zminimalizują ich wygląd i pomogą Ci prowadzić bardziej komfortowe życie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zapobiegać grzybicy paznokci
Czytaj Dalej

Jak zapobiegać grzybicy paznokci

Aby uniknąć zachorowania, należy unikać dotykania mokrych powierzchni rękami lub stopami. Utrzymywanie suchych i czystych dłoni i stóp…
Jak słońce działa na trądzik
Czytaj Dalej

Ograniczenia laserowego usuwania blizn

Istnieje kilka ograniczeń laserowego usuwania blizn, w tym koszt, czas rekonwalescencji i przeciwwskazania. Te ograniczenia mogą być ważne…
Czy Retinol pomaga w leczeniu trądziku?
Czytaj Dalej

Czy Retinol pomaga w leczeniu trądziku?

Czy retinol pomaga w leczeniu trądziku? Przyglądamy się korzyściom płynącym z zastosowania tej pochodnej witaminy A oraz skutkom…