Czy aloes pomaga w leczeniu trądziku?

Tabletki antykoncepcyjne a trądzik – czy powstrzymują przypadłość?

Ten artykuł koncentruje się na związku pomiędzy pigułkami antykoncepcyjnymi i trądzikiem, a konkretnie kombinacji tabletek antykoncepcyjnych. Kombinacja pigułki antykoncepcyjne są zaprojektowane, aby pomóc poprawić objawy trądziku, ale to zajmie kilka tygodni do trzech miesięcy, aby zobaczyć wyniki. To dlatego, że hormony w tych pigułek kontroli urodzeń potrzebują czasu, aby wejść do organizmu i rekalibracji ich poziomów. Twój lekarz może zalecić odpowiednią kombinację tabletek antykoncepcyjnych, aby pomóc Ci kontrolować trądzik i utrzymać poziom hormonów.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z makijaz-permanentny.com.pl

Combination tabletki antykoncepcyjne

Combination tabletki antykoncepcyjne pomagają uniknąć trądziku i nieregularności cyklu miesiączkowego poprzez regulację poziomu androgenów w organizmie. Zmniejszają one również produkcję oleju z gruczołów łojowych. Jednak przyjmowanie samej progestyny lub estrogenu nie będzie działać. Połączone pigułki antykoncepcyjne zawierają różne rodzaje hormonów, więc należy eksperymentować z różnymi markami, aby znaleźć taki, który działa dla Ciebie. Na przykład, pigułka łączona może nie działać dla Ciebie, jeśli progestyna w pigułce nie jest wysokiej jakości.

Jednym z najskuteczniejszych połączeń jest Yaz, który zawiera trzy miligramy drospirenonu i 0,022 miligramy etynyloestradiolu. Opakowanie zawiera 28 tabletek, przy czym dwadzieścia cztery z nich zawierają hormon. Pozostałe cztery zawierają składnik niehormonalny. Inne pigułki łączone mogą również poprawić swój trądzik. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, które z nich są dla Ciebie najlepsze.

Połączone pigułki antykoncepcyjne mogą nie działać dla każdego, ale mogą być doskonałym sposobem leczenia łagodnego lub umiarkowanego trądziku. Jednak wyniki mogą zająć kilka tygodni lub trzy miesiące, aby pokazać. To dlatego, że hormony potrzebują czasu, aby wejść do organizmu i dostosować się do ich nowych poziomów. Należy skonsultować się z dermatologiem, jeśli doświadczasz uporczywego trądziku lub ciężkiego trądziku.

Inną opcją leczenia trądziku są środki antykoncepcyjne zawierające wyłącznie progesteron, a nie estrogen. Jednak te środki antykoncepcyjne mają tendencję do zwiększania natłuszczenia skóry, co może nasilać trądzik. Mogą być one jednak odpowiednie dla kobiet z obfitym cyklem miesiączkowym lub mających wrażliwą skórę na estrogeny.

Połączone pigułki antykoncepcyjne mogą nie być skuteczne w leczeniu trądziku, a niektóre z nich mogą powodować trądzik. Tak więc, najlepszym sposobem na określenie, która pigułka jest najlepsza dla Twojego typu skóry jest skonsultowanie się z dostawcą usług medycznych i rozmowa z lekarzem. Będą oni w stanie polecić odpowiedni lek dla Ciebie.

Połączenie progestyny i estrogenu może pomóc w zarządzaniu trądzikiem i pomóc w zapobieganiu ciąży. Twój lekarz będzie mógł przepisać odpowiednie leki w oparciu o Twoje osobiste uwarunkowania, nasilenie trądziku i historię zdrowia. Będziesz chciał skorzystać z porady lekarza, ponieważ każda pigułka zawiera różne ilości progestyny.

Octan nomegestrolu

Istnieje wiele różnych pigułek antykoncepcyjnych, ale nie ma zbyt wielu dowodów na to, że którakolwiek z nich może powstrzymać trądzik. The Cochrane Collaboration, międzynarodowa sieć badawcza, dokonała przeglądu dowodów na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych na trądzik. Stwierdził, że żadna z pigułek nie zmniejszyła nasilenia trądziku, choć kilka z nich zmniejszyło jego wygląd. The Cochrane Collaboration zalecił kobietom unikanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych na trądzik, zwłaszcza jeśli przyjmowały już inny rodzaj leków.

Trądzik jest zwykle spowodowany brakiem równowagi hormonów androgenowych, które są produkowane podczas cyklu menstruacyjnego. Nadmiar androgenów stymuluje produkcję sebum, które zatyka pory. Pigułki antykoncepcyjne zawierają progesteron i estrogen, dwa hormony, które hamują trądzik. Obniżają również poziom androgenów, co może zmniejszyć objawy trądziku.

Istnieje wiele badań dotyczących tabletek antykoncepcyjnych i trądziku, ale wciąż istnieją pewne kontrowersje dotyczące skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Chociaż tabletki antykoncepcyjne są ogólnie bezpieczne, kobiety z pewnymi warunkami zdrowotnymi powinny skonsultować się z lekarzem przed ich zażyciem. Jeśli dostępne bez recepty produkty na trądzik nie zadziałały, rozwiązaniem może być kontrola urodzeń.

Istnieje kilka kombinacji tabletek antykoncepcyjnych, które zawierają różne ilości estrogenu i progesteronu. Aby uzyskać najskuteczniejsze wyniki, pigułka kombinowana powinna być przyjmowana regularnie o tej samej porze każdego dnia. Może to jednak potrwać kilka tygodni lub nawet trzy miesiące, zanim wyniki staną się widoczne. Dzieje się tak dlatego, że hormony potrzebują czasu na dostosowanie się, zanim zaczną działać. Trądzik powinien zacząć ustępować w ciągu dwóch lub trzech miesięcy po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych.

Chociaż tabletki antykoncepcyjne są doskonałą opcją dla kobiet z ciężkim trądzikiem, ważne jest, aby pamiętać o ryzyku. Niektóre ze skutków ubocznych obejmują tkliwość piersi, bóle głowy, krwawienia przełomowe i zaostrzenia trądziku. Dodatkowo, tabletki mogą kolidować z innymi lekami, które kobieta może przyjmować. Kobiety z chorobami układu krążenia są narażone na zwiększone ryzyko powstania niebezpiecznego skrzepu krwi podczas ich stosowania.

Oprócz zmniejszenia widoczności trądziku, pigułki antykoncepcyjne mogą również zmniejszyć ryzyko rozwoju endometriozy i torbieli jajników. Jednak pigułka ma pewne negatywne skutki uboczne, w tym zmniejszone libido i pigmentację.

17 beta-estradiol

W jednym z badań przyjrzano się 31 różnym próbom, aby sprawdzić, czy tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc w zapobieganiu lub powstrzymaniu trądziku. Wyniki wykazały, że wszystkie pigułki kombinacji były skuteczne w zmniejszaniu trądziku. Było to prawdą zarówno w przypadku trądziku zapalnego, jak i niezapalnego. Badanie wykazało, że tabletki zawierające drospirenon były lepsze niż te zawierające octan nomegestrolu, norgestymat i octan cyproteronu. Wyniki nie były jednak na tyle istotne statystycznie, aby faworyzować jeden rodzaj połączonych tabletek antykoncepcyjnych nad drugim.

Pigułki antykoncepcyjne pomagają zapobiegać trądzikowi poprzez zmniejszenie poziomu hormonów w organizmie. Hormony te są odpowiedzialne za rozwój trądziku. W organizmie kobiety produkcja androgenów wzrasta podczas cyklu menstruacyjnego. Pigułki antykoncepcyjne zawierają estrogen, który tłumi te hormony. Kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne rzadziej zapadają na trądzik, ponieważ estrogen równoważy działanie androgenów.

Pomimo tego, że tabletki antykoncepcyjne są niezwykle popularne wśród młodych kobiet, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli rozważasz ich zażywanie. Pamiętaj, aby omówić wszelkie obawy, jakie masz, oraz historię medyczną, jaką możesz mieć. Jednak tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne i niedrogie i mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób z trądzikiem.

Chociaż tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc w redukcji trądziku, efekty są tymczasowe. Tabletki potrzebują czasu, aby pracować w organizmie, a to może potrwać nawet trzy miesiące, zanim trądzik oczyścić. Podczas gdy niektóre kobiety doświadczają zaostrzenia podczas pierwszych kilku miesięcy, wyniki powinny być zauważalne w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Jeśli martwisz się o trądzik lub chcesz wiedzieć, czy tabletki antykoncepcyjne mogą go powstrzymać, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Istnieje kilka możliwych skutków ubocznych stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Niektóre kobiety mogą odczuwać tkliwość piersi, bóle głowy lub krwawienia przełomowe. Oprócz skutków ubocznych związanych z trądzikiem, doustne środki antykoncepcyjne mogą kolidować z innymi lekami. Na przykład, niektóre kobiety stosujące doustne środki antykoncepcyjne mogą zajść w niechcianą ciążę, jeśli nie przestrzegają ściśle schematu dawkowania.

Drospirenone

Drospirenone jest syntetyczną progestyną, która znajduje się w tabletkach antykoncepcyjnych. Jest stosowany jako doustny środek antykoncepcyjny, ponieważ naśladuje agonistyczne właściwości progesteronu i etynyloestradiolu. Jest również stosowany w leczeniu przedmiesiączkowego zaburzenia dysforycznego, czyli PMDD. Stan ten powoduje, że kobiety doświadczają intensywnych objawów emocjonalnych między dziesiątym a czternastym dniem przed wystąpieniem miesiączki.

Drospirenone pomaga zmniejszyć produkcję łoju i androgenów. Jest on dostępny w postaci tabletek lub tabletek łączonych. Pigułka łączona powinna zawierać drospirenon wraz z progestyną, która ma niski potencjał androgeniczny, co oznacza, że będzie miała mniej skutków ubocznych związanych z androgenami. Na przykład, Yaz jest kombinacja pigułka, która zawiera drospirenone i etynyloestradiol. Inna kombinacja tabletek antykoncepcyjnych nosi nazwę Estrostep.

Drospirenon może powodować problemy z krzepnięciem krwi u niektórych osób. Może również zwiększyć poziom potasu we krwi i zwiększyć ryzyko chorób serca. Osoby z cukrzycą lub chorobami wątroby lub nerek powinny unikać drospirenonu. Powinny one również omówić sposoby kontrolowania poziomu cholesterolu we krwi.

Drospirenon należy do grupy związków zwanych spironolaktonami. Ta klasa związków jest podobna do laktonów steroidowych. Kwasowa postać DRSP powstaje w wyniku otwarcia pierścienia laktonowego. Następująca po tym sulfacja laktonu prowadzi do powstania 4,5-dihydrodrospirenonu-3-siarczanu.

Yaz jest doustnym środkiem antykoncepcyjnym, który zawiera drospirenon i etynyloestradiol. Jest dostępny w opakowaniach blistrowych po trzy sztuki. Tabletki są powlekane i mają dwuwypukłe czoło. Tabletki mają nieprzezroczystą, białą powłokę foliową. Przechowuje się je w temperaturze od piętnastu do trzydziestu stopni Celsjusza.

Pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu miesiączki lub w pierwszą niedzielę po miesiączce. Ten lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami i nie należy go zmieniać na własną rękę bez konsultacji z lekarzem. Należy również stosować inną formę kontroli urodzeń przez co najmniej siedem dni.

Połączone pigułki antykoncepcyjne mogą pomóc Ci opanować trądzik i kontrolować hormony. Jednak może minąć od kilku tygodni do trzech miesięcy, zanim zobaczysz jakiekolwiek zauważalne rezultaty. Dzieje się tak dlatego, że leki potrzebują czasu, aby dostać się do Twojego organizmu i zrekalibrować poziom hormonów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, najlepiej omówić leczenie z dermatologiem lub ginekologiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zapobiegać grzybicy paznokci
Czytaj Dalej

Jak zapobiegać grzybicy paznokci

Aby uniknąć zachorowania, należy unikać dotykania mokrych powierzchni rękami lub stopami. Utrzymywanie suchych i czystych dłoni i stóp…
Czy laser pomaga na rozstępy?
Czytaj Dalej

Czy laser pomaga na rozstępy?

Jeśli rozważasz zabieg laserowy na rozstępy, upewnij się, że skonsultujesz się ze swoim lekarzem przed poddaniem się procedurze.…