Jaki lek wybrać w leczeniu grzybicy paznokci

Jaki lek wybrać w leczeniu grzybicy paznokci

Jest kilka rzeczy do rozważenia przy określaniu jaki lek wybrać do leczenia grzybów paznokci. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli doświadczasz bólu i dyskomfortu, powinieneś zajrzeć do leczenia onychomikozy. Możesz również wybrać lek, jeśli jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zakażenia.

Itrakonazol

Itrakonazol jest lekiem przeciwgrzybiczym, który jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci u stóp. Należy do tej samej klasy leków co flukonazol, ketokonazol i mikonazol, a jego działanie polega na zapobieganiu wzrostu kilku rodzajów grzybów. Pomaga również zapobiegać rozpadowi błon, które otaczają komórki grzybów. Został zatwierdzony przez FDA w 1992 roku. Ma pewne skutki uboczne, w tym zastoinową niewydolność serca, i nie jest zalecany dla wszystkich.

W badaniu klinicznym stwierdzono, że itrakonazol jest skuteczny w zapobieganiu rozwojowi grzyba paznokci, ale istniało wiele zagrożeń związanych z lekiem. Z badania wykluczono pacjentów, którzy źle przestrzegali schematu przyjmowania leku, samodzielnie przerwali leczenie lub zmienili schemat dawkowania. Wykluczono również pacjentów, którzy planowali zajście w ciążę lub byli w ciąży w czasie trwania badania. Wykluczono również pacjentów, którzy mieli inne warunki związane z grzybem paznokci lub innymi chorobami. Wykluczono również pacjentów, którzy mieli wcześniejsze alergie na imidazol lub azol – cytat ten pochodzi od redaktora strony .

W przypadku niektórych pacjentów możliwe jest pełne wyleczenie. Jednak bardziej realistycznym oczekiwaniem jest poprawa wyglądu paznokcia. Leczenie musi być skuteczne, a pacjent musi przestrzegać schematu przyjmowania leków, aby zobaczyć rezultaty. W większości przypadków wyleczenie następuje po ustąpieniu zakażenia i uzyskaniu dodatniej hodowli.

Terapia systemowa okazała się skuteczna dla wielu pacjentów z grzybicą paznokci. Lek może być stosowany raz dziennie lub dwa razy dziennie. Stosowany jest w leczeniu grzybicy paznokci wywołanej przez drożdżaki. Ma jednak mniejsze działanie wobec pleśni i niedermatofitów. Ponieważ może powodować sedację, należy go stosować ostrożnie, zwłaszcza jeśli jest stosowany jednocześnie z innymi lekami.

Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza i przestrzegać zalecanego dawkowania itrakonazolu. Nie należy przerywać przyjmowania itrakonazolu bez konsultacji z lekarzem, ponieważ może to spowodować nawrót choroby.

Terbinafine

Terbinafine jest lekiem przeciwgrzybiczym, który może leczyć grzybicę paznokci. Lek przyjmuje się doustnie i potrzeba kilku miesięcy, aby był skuteczny. Zwykle przyjmuje się go raz dziennie. Jest również dostępny w żelach, kremach i sprayach. Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia. Pacjenci nie powinni jeść, pić ani palić podczas stosowania terbinafiny.

Lek jest bardzo drogi. Jest przepisywany na onychomikozę, grzybicę, która może zainfekować paznokcie. Najczęściej występuje u osób starszych i z powikłaniami medycznymi. Jednak osoby z grzybicą paznokci mogą być również na innych lekach, które pogarszają infekcję. Nie należy jednak odsuwać pacjentów od stosowania terbinafiny, jeśli mają normalne paznokcie.

Terbinafina ma wiele działań niepożądanych, z których niektóre mogą być poważne. Lek może powodować wysypkę skórną i pieczenie oczu. Może również powodować silny ból i łuszczenie się skóry. Inne działania niepożądane obejmują bóle mięśni, nietypowe siniaki, zażółcenie skóry i reakcje alergiczne.

Terbinafina jest dostępna w postaci tabletek i kremów. Może być również stosowana miejscowo na dotknięty chorobą obszar. Działa poprzez blokowanie biosyntezy ergosterolu. W wyniku tego błony komórkowe grzyba zostają pozbawione ergosterolu. Powoduje to nagromadzenie wewnątrzkomórkowego skwalenu, który jest toksyczny dla komórek grzyba. Lek ten może być skuteczny w leczeniu wielu rodzajów zakażeń grzybiczych. Jednak nie powinien być stosowany, jeśli masz takie schorzenia jak toczeń rumieniowaty lub łuszczyca.

Terbinafina jest jednym z najbardziej skutecznych leków w leczeniu grzybicy paznokci. Jest ona dostępna w postaci tabletek, które należy przyjmować raz dziennie przez sześć do dwunastu tygodni. Jest to niedrogie, nieinwazyjne leczenie grzybicy paznokci i pozwala zaoszczędzić systemowi opieki zdrowotnej miliony dolarów każdego roku.

Jeśli pacjent jest uczulony na którykolwiek ze składników terbinafiny, przed rozpoczęciem jej przyjmowania należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek może wchodzić w interakcje z innymi lekami, dlatego należy skontaktować się z farmaceutą, aby dowiedzieć się, które z nich można bezpiecznie przyjmować.

Flukonazol

Flukonazol jest lekiem doustnym, który może pomóc w leczeniu grzybicy paznokci. Jest to skuteczne leczenie grzybicy paznokci i ma minimalne skutki uboczne. Jednak pacjenci powinni być świadomi potencjalnych interakcji lekowych. Przed zastosowaniem flukonazolu należy porozmawiać z lekarzem o możliwych zagrożeniach.

Flukonazol jest lekiem przeciwgrzybiczym, który działa poprzez rozbijanie grzybów. W przeciwieństwie do innych leków przeciwgrzybiczych, flukonazol jest zwykle podawany doustnie w postaci tabletki. Działa on wewnątrz organizmu przez kilka dni po przyjęciu tabletki. Dla optymalnego leczenia, lek powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza. Przyjmowanie go poza zalecanym czasem może prowadzić do odrastania grzyba.

Flukonazol działa poprzez wpływ na filamenty grzybicze w paznokciu. Różne testy mogą pomóc w zdiagnozowaniu grzybicy paznokci. W niektórych przypadkach biopsja paznokcia może nie ujawnić obecności infekcji grzybiczej. Biopsja zostanie wysłana do laboratorium w celu przeprowadzenia badań. Następnie zostanie ona zabarwiona, wyhodowana i przetestowana metodą PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy) w celu wykrycia materiału genetycznego grzyba. Testy PCR są jednak drogie i nie są powszechnie stosowane. Ponadto negatywny wynik biopsji wymaga zwykle powtórzenia badania ze względu na wysoki odsetek wyników fałszywie negatywnych.

Aby zminimalizować szansę na rozwój infekcji grzybiczej, staraj się w miarę możliwości unikać miejsc ciepłych, wilgotnych i spoconych. Są to doskonałe miejsca do rozwoju grzybów. Problem ten może być również spowodowany przez lakier do paznokci lub paznokcie akrylowe, ponieważ sprawiają one, że paznokieć mniej oddycha. Grzyby, które powodują grzybicę paznokci są wszędzie, także w powietrzu, glebie i wodzie. Dlatego kluczowe jest zachowanie higienicznych warunków i unikanie stosowania paznokci akrylowych.

Flukonazol jako lek do leczenia grzybicy paznokci jest skuteczny w usuwaniu grzyba, a wskaźnik sukcesu w tym leczeniu jest bardzo wysoki. Jest on dostępny w postaci tabletek i może być przyjmowany raz w tygodniu lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkowanie wynosi od 150 mg do 300 mg na dobę.

Chociaż flukonazol nie jest zatwierdzony przez FDA do leczenia grzybicy paznokci, wykazał dobre wyniki w wielu przypadkach grzybicy paznokci. W jednym z badań 362 pacjentów było leczonych flukonazolem w dawce 150 mg raz w tygodniu przez 6 miesięcy. Wskaźnik skuteczności wynosił 37% przy dawce 150 mg tygodniowo, 46% przy dawce 300 mg i 48% przy dawce 450 mg tygodniowo.

Ciclopirox

Ciclopirox jest silnym lekiem przeciwgrzybiczym stosowanym w leczeniu grzybicy paznokci. Bardzo szybko przenika do płytki paznokciowej i hamuje replikację grzybów przez dłuższy czas. Jego wartość EI (Efficacy Index) jest wyższa niż amorolfiny, powszechnie stosowanego leku w leczeniu tej samej choroby. Wyższe wartości EI sugerują lepszą skuteczność in vivo.

Należy pamiętać, że cicllopirox nie jest skutecznym lekiem na wszystkie rodzaje grzybicy paznokci. Jest on ogólnie zalecany dla osób z powierzchownymi grzybami na paznokciach. Można go kupić bez recepty w aptece i jest dostępny jako płyn lub lakier do paznokci leczniczych. Stosuje się go do dotkniętego paznokcia codziennie wieczorem przed snem i należy go używać przez okres do sześciu miesięcy. Osoby z reakcjami alergicznymi powinny unikać stosowania ciclopiroxu.

Ciclopirox jest lekiem przeciwgrzybiczym, który jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci u rąk i nóg. Działa poprzez zatrzymanie wzrostu grzyba i hamowanie niektórych enzymów odpowiedzialnych za metabolizm grzybów. Ma również działanie przeciwbakteryjne, co oznacza, że pomaga zmniejszyć ryzyko przyszłych zakażeń.

W badaniu wzięło udział 154 pacjentów z grzybicą paznokci. Spośród nich 120 zostało poddanych randomizacji do jednej z dwóch metod leczenia. Wśród pacjentów przeważały osoby rasy kaukaskiej, z większym odsetkiem kobiet. Grupy były również jednorodne pod względem demograficznym, czynników chorobotwórczych i ilości zakażonego obszaru w paznokciu docelowym.

Cyklopiroks ma wysoki profil bezpieczeństwa i jest powszechnie dostępny. Jest to stosunkowo niedrogie leczenie onychomikozy. Istnieje jednak kilka działań niepożądanych i zagrożeń związanych ze stosowaniem cyklopiroksu. Podczas leczenia należy bezwzględnie unikać nawrotu zakażenia.

W jednym badaniu cyklopiroks 8% HPCH był istotnie skuteczniejszy niż placebo w leczeniu grzybicy paznokci. Lek był stosowany jako leczenie miejscowe i wykazał istotną poprawę stanu pacjenta w porównaniu z placebo.

Ciclopirox jest półpolimerową pochodną chitozanu. Jest wysoce rozpuszczalny w wodzie i wykazuje duże powinowactwo do keratyny. Lek ma również właściwości gojące rany i jest zgodny z większością tkanek ludzkich.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak olejek herbaciany pomaga na grzybicę paznokci?
Czytaj Dalej

Czy trądzik można leczyć za pomocą lampy?

Terapia światłem może leczyć trądzik poprzez ukierunkowanie bakterii trądzikowych za pomocą kombinacji długości fal światła czerwonego i niebieskiego.…
Jak sobie radzić z rozstępami na brzuchu
Czytaj Dalej

Jak sobie radzić z rozstępami na brzuchu

Rozstępy tworzą się, gdy zbyt mocno rozciągasz skórę. Zewnętrzna warstwa skóry, zwana naskórkiem, jest bardzo elastyczna i zbyt…
Jaki makijaż zrobić na trądzik
Czytaj Dalej

Jak wyleczyć trądzik grudkowo-krostkowy

Jeśli zastanawiasz się jak wyleczyć trądzik grudkowo-krostkowy, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule, dowiesz się o…