Jakie kolory ma grzybica paznokci?

Jakie kolory ma grzybica paznokci?

Kiedy na paznokciu u nogi zaczyna pojawiać się grzybica, należy skonsultować się z lekarzem. Stan ten może być spowodowany przez wiele czynników, w tym przez zimno lub zwężone naczynia krwionośne, uraz łożyska paznokcia lub niedobór cynku. W niektórych przypadkach, paznokieć zmieni kolor na niebieski, gdy istnieje podstawowy stan wewnętrzny, taki jak zatrucie.

Żółty lub czarny kolor

Żółty lub czarny kolor na paznokciu u rąk lub nóg może wskazywać na infekcję grzybiczą. Ten powszechny problem częściej występuje w przypadku paznokci u stóp niż u nóg i często nasila się w przypadku ciasnego obuwia i urazów płytki paznokcia. Może być objawem stopy sportowca lub poważniejszego schorzenia. Infekcja może prowadzić do pogrubienia i deformacji płytki paznokcia.

Jeśli podejrzewasz, że masz infekcję grzybiczą, powinieneś odwiedzić swojego lekarza. Lekarz może zlecić wykonanie testu, aby sprawdzić, czy masz grzybicę paznokci. Jeśli wynik testu będzie negatywny, lekarz może poszukać innych przyczyn przebarwienia paznokci. Należy również zwrócić się do lekarza w przypadku wystąpienia nietypowych objawów w innych częściach ciała, takich jak obrzęk nóg, problemy z oddychaniem lub utrata włosów.

Pogrubione paznokcie u stóp

Pogrubione paznokcie u stóp mogą być spowodowane kilkoma schorzeniami, w tym grzybicą paznokci, urazami paznokci i cukrzycą. Na szczęście stan ten jest zazwyczaj uleczalny i istnieje kilka dostępnych opcji leczenia. Grube paznokcie u stóp są również często kruche i łatwo je uszkodzić podczas cięcia.

Główne leczenie grzybicy paznokci polega na stosowaniu kombinacji leków doustnych i miejscowych. W łagodniejszych przypadkach możesz stosować krem zawierający mocznik, który zmiękcza paznokcie. Możesz również zastosować dostępny bez recepty preparat przeciwgrzybiczny po przycięciu i zabandażowaniu stóp na noc. Alternatywnie możesz zastosować środek smarujący, taki jak Vicks VapoRub, na dotknięte miejsce.

Grube paznokcie u stóp mogą być również spowodowane urazem łożyska paznokcia lub problemem wewnętrznym. Mogą stać się grube z powodu noszenia ciasnego obuwia, urazu łożyska paznokcia lub grzyba. Najczęstszą przyczyną grubych paznokci u stóp jest grzybica paznokci, która jest rodzajem grzyba. Grzybica rozwija się w ciepłym, wilgotnym środowisku i może powodować pogrubienie paznokcia.

Nieprawidłowy kształt paznokcia

Jeśli zauważyłeś, że Twoje paznokcie u stóp stały się grube lub mają nieregularny kształt, być może będziesz musiał szukać pomocy medycznej w celu leczenia infekcji. Istnieje kilka różnych metod leczenia. Możesz zastosować leki miejscowe w celu poprawy stanu lub zdecydować się na zabieg laserowy. Zabiegi laserowe wykorzystują zaawansowaną technologicznie wiązkę lasera do namierzenia grzyba. Jednak zabiegi laserowe nie są uważane za leczenie pierwszego rzutu, a wskaźniki wyleczenia są niższe niż w przypadku leków doustnych.

Grzybica paznokci może powodować przebarwienia, pogrubienie i pękanie paznokci u stóp. W niektórych przypadkach może rozprzestrzeniać się na paznokcie. Aby uzyskać odpowiednie leczenie, należy najpierw udać się do lekarza, który obejrzy palec u nogi i oceni objawy. Większość lekarzy może rozpoznać chorobę po obejrzeniu zainfekowanego palca, ale niektórzy mogą zlecić badania, aby się upewnić.

Objawy czerniaka

Chociaż infekcje grzybicze nie zagrażają życiu, mogą przekształcić się w raka, jeśli nie zostaną wcześnie zdiagnozowane. Dobra wiadomość jest taka, że wczesna diagnoza i leczenie mogą znacznie zwiększyć szanse pacjenta na przeżycie. Ogólnie rzecz biorąc, czerniak jednostki paznokciowej ma wskaźnik przeżywalności od 16 do 80 procent, jeśli zostanie wcześnie zdiagnozowany, choć szanse wzrastają tym bardziej, im dłużej czeka się na wizytę u lekarza.

Głównym objawem czerniaka paznokci jest pionowa, pigmentowana smuga na paznokciu. Smuga ta jest często koloru brązowego lub czarnego i może pojawić się na każdym paznokciu. Jeśli smuga rozciąga się na skórę przylegającą do paznokcia, możesz mieć zaawansowane stadium choroby. Innym objawem jest rozdwajanie się lub podnoszenie paznokcia, co powoduje jego nierówny wygląd.

Opcje leczenia

Opcje leczenia grzyba paznokci obejmują szereg zabiegów miejscowych. Niektóre z nich są skuteczne, podczas gdy inne są nieskuteczne. W Elite Medicine and Aesthetic Institute zapewniamy szereg sprawdzonych zabiegów, które pozwolą Ci wyleczyć grzybicę paznokci. Nasze zabiegi nie mają nieprzyjemnych skutków ubocznych i nie wymagają przestojów ani kosztownych procedur.

Jedną z opcji leczenia grzyba paznokci jest wizyta u dermatologa lub podologa, który może przepisać leki miejscowe, aby zabić grzyba. Leki te mogą obejmować terbinafinę, itrakonazol i ciclopirox. Chociaż miejscowe środki przeciwgrzybicze mogą być skuteczne, nie są one tak efektywne jak leki doustne i mogą powodować skutki uboczne. W zależności od stopnia zaawansowania grzybicy paznokci, może być konieczne przejście na leki doustne.

Objawy grzybicy paznokci mogą się różnić w zależności od osoby, dlatego ważne jest, aby zasięgnąć porady specjalisty medycznego, aby podjąć świadomą decyzję. Twój lekarz zbada Twoje paznokcie i może pobrać trochę odłamków spod paznokci do analizy. Próbki te są następnie wysyłane do laboratorium w celu przeprowadzenia badań. Posiew grzybów wykaże czy masz infekcję czy nie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Różne etapy gojenia się blizn
Czytaj Dalej

Różne etapy gojenia się blizn

Jeśli kiedykolwiek miałeś bliznę na skórze, to prawdopodobnie znasz etapy gojenia się blizny. Istnieją trzy z nich: faza…
Czytaj Dalej

Jak numerować zęby?

Zęby numeruje się, aby łatwiej było wskazać określone zęby podczas wizyty stomatologicznej. Każdy ząb nazwany jest przy wykorzystaniu…