Jak rozpoznać, że pod żelem pojawia się grzybica paznokci

Jak rozpoznać, że pod żelem pojawia się grzybica paznokci

Jeśli rozważasz zrobienie paznokci akrylowych, ważne jest aby wiedzieć czy jesteś podatna na grzybicę paznokci. Infekcja ta może spowodować, że paznokcie staną się grube, zmienią kolor, będą się kruszyć i przeniosą się na skórę. Może również powodować pękanie paznokci. Jeśli już dojdzie do zakażenia grzybiczego, możesz podjąć pewne kroki, aby mu zapobiec.

Zainfekowane paznokcie mogą się pogrubić

Grube paznokcie są częstym objawem infekcji grzybiczej. Kiedy grzyb, który powoduje infekcję, rozprzestrzenia się ze skóry na paznokieć, powoduje stan znany jako onycholiza, czyli oddzielenie płytki paznokcia od łożyska. Może również pogrubić tkankę skórną pod paznokciem. W najczęstszej formie, dystalnej i bocznej podpaznokciowej onychomikozy (D&LSU), infekcja zaczyna się w hyponychium i rozprzestrzenia się na płytkę i łożysko paznokcia – ta myśl pochodzi od autora strony happinessdiy.pl. Na szczęście regularny manicure może odwrócić ten stan.

Najczęstszym sposobem leczenia infekcji grzybiczych jest leczenie grzyba. Kremy przeciwgrzybicze są najlepsze w leczeniu ostrych przypadków, ale przed ich zastosowaniem konieczne może być rozrzedzenie skóry wokół paznokcia. Można to zrobić za pomocą balsamu zawierającego mocznik. W ciężkich przypadkach, infekcja może wymagać drenażu przez lekarza. Jeśli stan utrzymuje się, lekarz może zasugerować tymczasowe lub stałe usunięcie paznokcia.

Zainfekowane paznokcie mogą zmienić kolor

Jeśli zauważyłeś, że Twoje paznokcie zmieniają kolor, możesz cierpieć na grzybicę paznokci. Infekcja ta pojawia się, gdy organizmy infekują łożysko paznokcia i przemieszczają się pod nim. Szacuje się, że istnieje około 11 milionów nowych przypadków tej infekcji każdego roku, według National Onychomycosis Society. Chociaż ten rodzaj infekcji nie zawsze jest bolesny, może być nieestetyczny i powodować zmianę koloru paznokci. Zainfekowane paznokcie mogą wyglądać na żółte lub brązowe.

Chociaż większość zmian na paznokciach jest normalna, należy zgłosić się do lekarza, jeśli zmiany utrzymują się dłużej niż kilka tygodni. Zmianom tym towarzyszą zwykle kruche, suche i popękane paznokcie, siniaki pod paznokciem i ciemne linie pod paznokciem. Jeśli zauważysz którąkolwiek z tych zmian, powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć infekcję paznokci, stan zapalny lub autoimmunologiczny, lub czerniaka. Na szczęście większości z tych zmian można zapobiec lub leczyć je poprzez odżywianie otaczającej skóry i paznokcia. Możesz również stosować wzmacniające lakiery do paznokci i suplementy kolagenowe, aby poprawić zdrowie swoich paznokci.

Zainfekowane paznokcie mogą się kruszyć

Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na swój paznokieć i zauważyłeś, że jest on przebarwiony lub ma na nim smugi, możesz mieć infekcję grzybiczą. Infekcje te mogą powodować, że paznokieć staje się gruby i kruchy i może się łamać w częściach lub w całości. Ponadto mogą one wytwarzać nieprzyjemny zapach. W ciężkich przypadkach paznokcie mogą nawet oddzielić się od łożyska. Proces oddzielania się paznokci nazywany jest onycholizą.

Lekarz może zastosować terapię chemiczną w celu zabicia patogenów w paznokciach. Następnie nałoży maść wspomagającą gojenie i przykryje dotknięte miejsce gazą. W niektórych przypadkach leczenie może zająć kilka sesji, aby usunąć infekcję. Należy pamiętać, że wskaźnik wyleczenia w przypadku tego typu leczenia nie jest wysoki.

Zakażone paznokcie mogą rozprzestrzeniać się na skórę

Najczęstszy rodzaj zakażenia grzybiczego paznokci dotyczy paznokci u stóp. Infekcja zaczyna się na skórze wokół paznokcia i rozprzestrzenia się w dół do łożyska paznokcia. Zainfekowany paznokieć staje się czerwony i zaogniony. Mogą pojawić się na nim również białe smugi lub wżery. W ciężkich przypadkach zakażony paznokieć może się kruszyć.

Zakażenie grzybicze szybko rozprzestrzenia się na inne części ciała. Drożdżaki z rodzaju Candida powodują grzybicę paznokci. Zazwyczaj zaczyna się ona w fałdzie skóry otaczającym paznokieć i postępuje do stanu zapalnego i ropnego. Zainfekowany paznokieć może zacząć się odklejać od łożyska paznokcia lub może zostać całkowicie oderwany.

Paronychia jest częstym schorzeniem wywołanym przez bakterie lub grzyby. Lekarz będzie w stanie określić, czy dany paznokieć jest zainfekowany przez bakterie lub grzyby. Lekarz może pobrać wymaz z zainfekowanego miejsca i zbadać go pod kątem obecności określonych bakterii. Istnieje kilka sposobów leczenia paronychii, w zależności od ciężkości infekcji. Niektóre zabiegi wykonywane w domu mogą pomóc złagodzić objawy i zminimalizować uszkodzenia paznokcia.

Opcje leczenia

Dostępnych jest kilka opcji leczenia grzyba paznokciowego, który pojawia się pod żelem do paznokci. Należą do nich dostępne bez recepty kremy i maści przeciwgrzybicze. Spiłowanie paznokci może również pomóc w zmniejszeniu ilości grzyba, który rośnie pod paznokciem. Może również złagodzić ciśnienie spowodowane przez problem, dzięki czemu kremy przeciwgrzybicze są bardziej skuteczne. Ponadto salony paznokci powinny odkażać swoje narzędzia, aby zapobiec rozwojowi tego grzyba. Należy unikać noszenia sztucznych lub malowanych paznokci, jeśli cierpisz na tę przypadłość.

Jeśli Twój lekarz podejrzewa, że pod Twoimi paznokciami znajduje się grzyb, może on przepisać Ci leki przeciwgrzybicze, aby leczyć ten stan. Mogą one występować w postaci tabletek lub specjalnych lakierów. Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji i nie przerywać leczenia przedwcześnie bez konsultacji z lekarzem. Kremy przeciwgrzybiczne powinny być stosowane codziennie przez kilka miesięcy, aby zobaczyć pozytywne rezultaty. Ważne jest również, aby pamiętać, że leki mogą powodować skutki uboczne, w tym ból głowy, biegunkę, utratę smaku i wysypkę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy czosnek pomaga na grzybicę paznokci?
Czytaj Dalej

Czy czosnek pomaga na grzybicę paznokci?

Czosnek jest bogatym w składniki odżywcze pożywieniem, które może pomóc w walce z infekcją grzybiczą od wewnątrz. Jego…