Czy peeling jest dobry na trądzik?

Czy peeling jest dobry na trądzik?

Peeling jest zabiegiem na trądzik, w którym środek chemiczny jest nakładany na skórę. Może on powodować uczucie rozgrzania lub pieczenia przez pięć do dziesięciu minut. Aby uczynić to doświadczenie bardziej komfortowym, wielu klinicystów używa ręcznych wentylatorów chłodzących – element ten jest rezultatem badania ekipy serwisu . Peelingi chemiczne są następnie usuwane za pomocą chłodnej wody lub środków neutralizujących, a skóra jest oczyszczana. Pełny zabieg na twarz może również obejmować nałożenie maseczki łagodzącej, masaż twarzy, tonizowanie i lekkie nawilżanie.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu klinikabaltica.pl

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy jest łagodnym kwasem, który jest bezpieczny dla prawie wszystkich rodzajów skóry. Jednak ten peeling chemiczny może powodować zaczerwienienie i kłucie w dotkniętych obszarach. Reakcja ta ustępuje zwykle w ciągu kilku godzin, ale może utrzymywać się przez kilka dni. Peelingi kwasem salicylowym nie są również tak skuteczne jak peelingi profesjonalne, dlatego przed ich rozpoczęciem należy skonsultować się z lekarzem.

Peelingi kwasem salicylowym są zalecane dla skóry trądzikowej. Inne rozwiązania złuszczające to kwasy glikolowy i mlekowy, które są bardziej skuteczne w przypadku zabiegów przeciwstarzeniowych. Aby rozpocząć peeling kwasem salicylowym, skóra jest przygotowywana poprzez nałożenie roztworu przygotowującego. Roztwór ten oczyszcza skórę i usuwa wszelkie olejki z twarzy. Po wyschnięciu roztworu przygotowawczego, na skórę nakładany jest kwas. Pozostaje on na skórze przez pewien czas, a następnie jest spłukiwany wodą.

W zależności od mocy kwasu, może wystąpić lekkie lub umiarkowane złuszczanie. Roztwór 20% zwykle powoduje lekkie lub średnie złuszczanie, z kilkoma oszronionymi lub przyciemnionymi obszarami. Zazwyczaj można wznowić złuszczanie po tygodniu od zabiegu. Należy również unikać golenia na 72 godziny przed zabiegiem. Należy również unikać stosowania produktów ścierających zawierających kwas glikolowy lub mlekowy.

Peelingi z kwasem salicylowym mogą być skuteczną metodą leczenia różnych problemów skórnych. Na przykład, może pomóc w leczeniu infekcji grzybiczych i zmniejszyć przebarwienia. Promuje również zdrową skórę poprzez odblokowanie porów. Ponadto działa dobrze na zaskórniki i wągry.

Chociaż kwas salicylowy jest bezpieczny w stosowaniu na twarzy, należy go unikać w przypadku skóry wrażliwej. Regularne stosowanie tego kwasu może oczyścić skórę z trądziku i uczynić ją bardziej odporną na wybuchy. Może być również korzystne dla skóry trądzikowej w perspektywie długoterminowej. Ponadto, pomaga utrzymać pory w czystości i zapobiec przyszłym wypryskom.

Peelingi z kwasem salicylowym mogą być dobrym sposobem leczenia trądziku, ale zawsze należy skonsultować się z dermatologiem przed ich użyciem. Może on zalecić odpowiedni schemat postępowania dla Twojego typu skóry i budżetu. Peeling chemiczny wykonany przez dermatologa może być niezwykle skuteczny w przypadku takich problemów skórnych jak przebarwienia i trądzik.

Kwas salicylowy jest jednym z najczęściej stosowanych środków złuszczających. Może pomóc w leczeniu trądziku i jest stosowany od ponad dwóch tysięcy lat. Jest kwasem komedolitycznym, co oznacza, że zaburza połączenia komórkowe i międzykomórkowe filamenty keratynowe. Stosowany był również w przypadku melazmy, piegów i plam soczewicowatych.

Kwas salicylowy głęboko penetruje skórę, rozbijając wiązania między komórkami skóry. Ten proces złuszczania sprzyja produkcji nowych komórek skóry. Wspomaga również wzrost kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowej skóry. Ponadto pomaga zapobiegać powstawaniu przyszłych białych i czarnych zaskórników.

Kwas salicylowy jest naturalnym związkiem, który pochodzi z kory wierzby, słodkiej brzozy i liści wintergreen. Działanie kwasu salicylowego polegające na złuszczaniu chemicznym obejmuje zmniejszenie stanu zapalnego, zahamowanie wydzielania sebum oraz resurfacing naskórka.

Niektórzy dermatolodzy badali SA jako środek złuszczający do skóry trądzikowej i uznali go za bezpieczny dla osób z trądzikiem. Należy jednak pamiętać, że istnieje potrzeba konsultacji z lekarzem przed rozpoczęciem nowej kuracji peelingiem. Zawsze należy zwrócić się o pomoc medyczną w przypadku wystąpienia silnej reakcji alergicznej lub pokrzywki, swędzenia lub trudności w oddychaniu.

Kilka rodzajów peelingów chemicznych są dostępne dla trądziku i innych chorób skóry. W zależności od potrzeb możesz wybrać peeling łagodny lub głęboki. Peeling powierzchowny jest przeznaczony do zewnętrznych warstw skóry i pomaga w leczeniu trądziku i przebarwień. Peeling średni może być skierowany do głębszych warstw skóry i leczyć zaburzenia pigmentacji i zmarszczki. Tego typu peelingi zawierają zazwyczaj wyższe stężenie kwasu trójchlorooctowego.

Kwas glikolowy

Peelingi z kwasem glikolowym są doskonałym wyborem dla osób ze skórą trądzikową. Kwas ten znany jest z tego, że rozluźnia wiązania między martwymi komórkami skóry i oczyszcza pory. Pozwala on również innym produktom do pielęgnacji skóry na głębsze wniknięcie w skórę. Większość rodzajów trądziku jest wynikiem nagromadzenia się oleju, który zatyka pory.

Peeling glikolowy polega zazwyczaj na nałożeniu na twarz cienkiej warstwy kwasu. Kwas ten jest następnie pozostawiony na twarzy przez krótki okres czasu. Po zakończeniu peelingu możesz zauważyć pewne złuszczanie się skóry. Jest to normalne zjawisko spowodowane reakcją substancji chemicznych zawartych w kwasie z martwą warstwą skóry.

Peelingi kwasem glikolowym usuwają martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia. Zabieg ten powoduje złuszczanie zewnętrznych i środkowych warstw skóry. Zabieg ten może pomóc w leczeniu wielu problemów skórnych. Jeśli jednak cierpisz na trądzik, możesz potrzebować bardziej intensywnego zabiegu.

Po zastosowaniu peelingu kwasem glikolowym możesz odczuwać pewne mrowienie, ale jest to normalna reakcja. Ustąpi ono po krótkim czasie i nie powinno być powodem do niepokoju. Jeśli odczuwasz dyskomfort, możesz chcieć przemyć twarz przed kontynuowaniem zabiegu.

Peelingi kwasem glikolowym nie są tanie, a umiarkowany może kosztować nawet 600 dolarów. Zabiegi te są uważane za procedury kosmetyczne i nie będą pokryte przez ubezpieczenie zdrowotne. Czas rekonwalescencji dla tych zabiegów może wynosić od jednego do 14 dni, a twoja skóra może być czerwona i crusted przez kilka dni.

Chociaż peelingi kwasem glikolowym są ogólnie bezpieczne dla większości ludzi, istnieje ryzyko podrażnienia lub oparzenia skóry. Najlepiej stosować je u licencjonowanych kosmetyczek, które mogą doradzić Ci w kwestii pielęgnacji po zabiegu. Ponadto, powinnaś unikać ich, jeśli jesteś opalona lub masz aktywną infekcję skóry.

Peelingi kwasem glikolowym są łagodniejsze niż inne rodzaje peelingów, ale przed ich zastosowaniem należy skonsultować się z dermatologiem. Zazwyczaj wystarczy kilka zabiegów, aby zobaczyć zauważalne rezultaty. Choć są łagodne, dla niektórych osób mogą być zbyt agresywne. Oprócz skutków ubocznych, u niektórych osób mogą pojawić się blizny i przebarwienia.

Peelingi z kwasem glikolowym są dostępne w wielu różnych stężeniach. Na przykład Paula’s Choice ma 8-procentowy eksfoliator z kwasem glikolowym. Możesz również zdecydować się na 30-procentowe rozwiązanie firmy The Ordinary, które znajduje się w butelce w kolorze wina.

Peelingi z kwasem glikolowym należą do najczęściej stosowanych przez dermatologów alfa-hydroksykwasów. Są bezpieczne i mają minimalny czas przestoju, ale mogą być droższe niż inne peelingi. Kwasy te są skuteczne w usuwaniu zaskórników i białych wągrów, obkurczaniu porów i zmniejszaniu blizn potrądzikowych. Pomagają również zmniejszyć wrastające włoski i blizny przez nie spowodowane.

Peelingi z kwasem glikolowym mogą również pomóc w przypadku oznak starzenia się skóry i mogą zapobiegać powstawaniu nowych zmarszczek. Zmiękczając warstwę martwego naskórka, mogą również poprawić koloryt skóry. Regularne stosowanie peelingu z kwasem glikolowym może być świetnym sposobem, aby pomóc skórze wyglądać zdrowo i promiennie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Przyczyny powstawania rozstępów
Czytaj Dalej

Przyczyny powstawania rozstępów

Istnieje kilka przyczyn powstawania rozstępów. Należą do nich genetyka, rodzaj skóry i zaburzenia hormonalne. Poniżej wymieniono niektóre z…
Czy laser pomaga na rozstępy?
Czytaj Dalej

Czy laser pomaga na rozstępy?

Jeśli rozważasz zabieg laserowy na rozstępy, upewnij się, że skonsultujesz się ze swoim lekarzem przed poddaniem się procedurze.…