Jak sobie radzić z grzybicą paznokci w ciąży

Jak sobie radzić z grzybicą paznokci w ciąży

Jeśli jesteś w ciąży i martwisz się, że masz grzybicę paznokci, możesz spróbować kilku leków stosowanych miejscowo. Mogą to być lakiery do paznokci, maści lub kremy, które zawierają składniki przeciwgrzybiczne. Są one bezpieczne zarówno dla Ciebie jak i dla płodu, ponieważ nie są przyjmowane wewnętrznie.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem ekoporadnikurody.pl

Leczenie nadtlenkiem wodoru

Stosowanie nadtlenku wodoru w leczeniu grzybicy paznokci jest prostym, skutecznym środkiem domowym, który może pozbyć się infekcji w ciągu kilku tygodni. Ma właściwości przeciwgrzybicze i może być stosowany do czyszczenia skaleczeń, dezynfekcji skóry i wybielania paznokci. Jest bezpieczny do stosowania w zakresie stężeń 3%.

Możesz zastosować roztwór na dotknięte miejsce dwa razy dziennie. Zmniejszy to nieprzyjemny zapach, jednocześnie zabijając grzyby. Mieszanka zawiera nadtlenek wodoru, sól Epsom, ocet i sodę oczyszczoną. Zaleca się stosowanie tej mieszanki na dotkniętym obszarze dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Istnieje kilka rodzajów leczenia grzyba paznokci, od produktów dostępnych bez recepty po naturalne środki zaradcze. Naturalne rozwiązania są najbezpieczniejsze, ponieważ zawierają składniki organiczne. Jeśli to możliwe, nakładaj roztwór cienką warstwą. Możesz również użyć czosnku, który jest powszechny w wielu kuchniach, ponieważ ma liczne korzyści zdrowotne. Jest on również bezpieczny dla kobiet w ciąży i może być stosowany zewnętrznie w postaci oleju, ząbków lub proszku.

Nadtlenek wodoru jest również dobrym rozwiązaniem do oczyszczania ran i trądziku. Należy go nałożyć za pomocą wacika i pozostawić na dotkniętym obszarze przez co najmniej pięć minut, a następnie spłukać zwykłą wodą. Nadtlenek wodoru może powodować podrażnienia i uczucie pieczenia, więc należy zachować ostrożność. Najlepiej jest skonsultować się z lekarzem przed podjęciem próby tego leczenia.

Grzybica paznokci to poważna choroba. Nieleczona może uszkodzić paznokieć i spowodować rozległe zakażenie. Nieleczona grzybica może nie tylko powodować ból, ale również poważny dyskomfort stóp.

Ciclopirox

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, powinnaś unikać ciclopiroxu. Lek najlepiej stosować na czystą, suchą powierzchnię. Roztwór należy nanieść na spodnią stronę paznokcia i skórę wokół niego. Powinien on szybko wyschnąć. Podczas stosowania leku należy nosić skarpetki lub buty, aby chronić stopy. Unikaj stosowania go na paznokciach u stóp lub na miejscach, gdzie będziesz narażony na działanie silnych środków czyszczących.

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, powinnaś skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, czy cyklopiroks jest dla Ciebie odpowiedni. Przyjmowanie leków doustnych w czasie ciąży niesie ze sobą wiele zagrożeń. Przed przyjęciem jakichkolwiek leków należy zawsze skonsultować się z lekarzem, ponieważ organizm ciężarnej inaczej reaguje na niektóre rodzaje leków.

Ciclopirox to miejscowo stosowany lek przeciwgrzybiczy, który hamuje wytwarzanie enzymów zależnych od metali wewnątrz komórek grzybów. Lek jest dostępny w postaci żelu, kremu lub roztworu. Musi być stosowany do dotkniętych paznokci co najmniej raz dziennie przez rok, aby leczenie było skuteczne. Ciclopirox jest skuteczną alternatywą dla azoli, ponieważ nie powoduje hepatotoksyczności.

Ciclopirox może powodować szereg działań niepożądanych. Niektóre z nich są łagodne, podczas gdy inne są ciężkie i mogą wymagać leczenia. Niektóre z nich można opanować lub ustąpią z czasem. Nadal jednak ważne jest, aby przechowywać lek w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Chociaż cyklopiroks nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży, nie należy go stosować, jeśli nie zalecił tego lekarz. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę, należy natychmiast przerwać stosowanie leku ciclopirox. Może on bowiem zaszkodzić Twojemu nienarodzonemu dziecku. Ponadto cyklopiroks nie przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania cyklopiroksu.

Lorecyl

Istnieją pewne zagrożenia związane ze stosowaniem leku Lorecyl na grzybicę paznokci w czasie ciąży. Zostało to powiązane z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi i tymczasową utratą smaku, a także wykazano, że wchodzi w interakcje z niektórymi lekami nasercowymi i antydepresyjnymi. Jednak większość kobiet jest w stanie tolerować ten lek bez żadnych komplikacji.

Zawsze mądrze jest skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek leków i należy być świadomym wszystkich możliwych zagrożeń. Na szczęście dostępne są pewne sposoby leczenia, które są całkowicie bezpieczne do stosowania w czasie ciąży, w tym leki miejscowe. Jednak powinnaś stosować leki miejscowe tylko wtedy, gdy grzyb jest niewielki i nie rozprzestrzenił się na inne części ciała.

Jeśli zdecydujesz się na stosowanie leku Lorecyl w czasie ciąży, koniecznie przestrzegaj zaleceń producenta. Przed zastosowaniem leku należy zawsze przeczytać ulotkę informacyjną dla pacjenta. Należy również porozmawiać z farmaceutą o wszelkich możliwych działaniach niepożądanych. Należy również unikać dzielenia się lekiem z innymi osobami.

Lorecyl na grzybicę paznokci w ciąży jest lekiem dostępnym tylko na receptę, który leczy grzybicze zakażenia paznokci. Zanim infekcja ustąpi, może minąć od sześciu do dwunastu miesięcy. W tym czasie należy stosować lakier co tydzień i upewnić się, że pamiętasz o zapisaniu daty. Działanie leku może trwać nawet trzy miesiące, dlatego dobrze jest odwiedzać lekarza co trzy miesiące.

Vicks VapoRub

Podczas gdy najczęstszym zastosowaniem Vicks VapoRub jest jako środek odkażający klatkę piersiową, ten środek do stosowania miejscowego może być również stosowany w leczeniu grzybicy paznokci w czasie ciąży. Zawiera on tymol, kamforę i olejek eukaliptusowy, które hamują wzrost i rozprzestrzenianie się grzybów. Na szczęście jest uważany za bezpieczny dla większości ludzi i nie ma znanych skutków ubocznych. Należy jednak skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewamy, że mamy na niego alergię.

Kobiety w ciąży są szczególnie narażone na grzybicę paznokci. Infekcja ta powoduje, że paznokcie u stóp odbarwiają się, stają się grube i nieprzyjemnie pachnące. Przyczyną jest wiele czynników, w tym niewłaściwa higiena paznokci i źle dopasowane obuwie. Może być również spowodowana przez grzyby, które są obecne w powietrzu, glebie i wodzie. Jeśli w czasie ciąży zauważysz nieprawidłowe zmiany w paznokciach, porozmawiaj z lekarzem o możliwym leczeniu.

Oprócz Vicks VapoRub na infekcje grzybicze paznokci w czasie ciąży, możesz również spróbować innych zabiegów miejscowych. Leki miejscowe, takie jak olejek z oregano lub Vicks VapoRub, mogą być stosowane bezpośrednio do zainfekowanego paznokcia. Chociaż leczenie miejscowe jest droższe niż leczenie doustne, jest ono bezpieczniejsze dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Chociaż miejscowe zabiegi na grzyba paznokci są uważane za bezpieczniejsze niż leki doustne, powinny być stosowane tylko po konsultacji z lekarzem. Z reguły ich działanie może zająć trochę czasu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować Vicks VapoRub dwa razy dziennie przez kilka miesięcy.

Badanie opublikowane w Journal of the American Board of Family Medicine wykazało, że Vicks VapoRub na grzybicę paznokci jest skuteczny w osiemdziesięciu trzech procentach przypadków. Należy jednak zawsze przestrzegać wskazówek producenta dotyczących stosowania. Ważne jest, aby pamiętać, że olejki eteryczne nigdy nie powinny być stosowane doustnie. Jednak olejek z drzewa herbacianego może być stosowany do zainfekowanego paznokcia dwa razy dziennie przez sześć miesięcy. Olejek jest bezpieczny w ciąży, ale nie powinien być stosowany przez kobiety, które są uczulone na terpentynę. Olejek może również powodować toksyczność, gdy jest przyjmowany wewnętrznie.

Zetaclear

Gdy chcesz naturalnego rozwiązania na grzybicę paznokci w czasie ciąży, Zetaclear jest doskonałym wyborem. To leczenie miejscowe jest bardziej skuteczne niż inne leki przeciwgrzybicze i może utrzymać twoje paznokcie czyste i wolne od grzyba. Jest bezpieczny dla większości ludzi, ale przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Produkt jest naturalnym rozwiązaniem, którego zastosowanie nie zajmuje dużo czasu.

Zawiera roztwór do stosowania zewnętrznego oraz spray doustny do stosowania wewnętrznego. Oba te zabiegi zawierają wszystkie naturalne składniki, które działają, aby zabić grzyby i zmniejszyć stan zapalny. Zetaclear ma niesamowitą 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co oznacza, że nie masz nic do stracenia i nic do zyskania.

Ciąża powoduje wiele naturalnych zmian w Twoim ciele, w tym zmiany w stopach. W tym czasie Twoje nogi i stopy są zmuszone do dostosowania się do przypływu hormonów i rosnącej masy ciała. Zmiany te mogą wpływać na wygląd i strukturę Twoich paznokci. Jeśli Twoje paznokcie stają się przebarwione lub kruche, prawdopodobnie są zainfekowane grzybem. Objawy te ustąpią jednak po urodzeniu dziecka.

Istnieją również pewne produkty, które mogą być stosowane w leczeniu grzybicy paznokci. Jedną z popularnych opcji jest olejek z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego działa poprzez nakładanie cienkiej warstwy olejku z drzewa herbacianego na dotknięte miejsce dwa razy dziennie. Olej powinien być stosowany bez użycia wacika. Należy stosować leczenie przez co najmniej sześć miesięcy. Te leki miejscowe są bezpieczniejsze do stosowania przez kobiety w ciąży, ponieważ nie wchodzą do krwiobiegu i nie podróżują do dziecka.

Jeśli cierpisz na grzybicę paznokci podczas ciąży, zabiegi miejscowe są bezpieczniejszą i skuteczniejszą alternatywą. Zabiegi te zawierają środki przeciwgrzybicze i mogą być nakładane bezpośrednio na dotknięty nimi obszar.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaka dieta jest dobra na grzybicę paznokci?
Czytaj Dalej

Jaka dieta jest dobra na grzybicę paznokci?

Jeśli masz grzybicę, powinieneś wiedzieć, że niskotłuszczowa, roślinna dieta jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia. Powinieneś również unikać…
Czy opalanie pomaga na rozstępy?
Czytaj Dalej

Czy opalanie pomaga na rozstępy?

Jednym z najlepszych sposobów na zakamuflowanie rozstępów jest opalanie natryskowe. Jak twierdzi Jules Von Hep, opalanie może sprawić,…