Jak obcinać paznokcie z grzybicą

Jak obcinać paznokcie z grzybicą

Infekcja grzybicza paznokci lub palców u stóp nazywana jest grzybicą. Infekcja ta powoduje, że paznokcie stają się grube i kruche. W niektórych przypadkach stan ten może również prowadzić do powstania stopy sportowca. Osoby, które cierpią na tę infekcję, powinny natychmiast skontaktować się z lekarzem, aby mogły otrzymać odpowiednie leczenie.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z littlebitofmakeup.pl

Objawy

Osoby, które mają grzybicę paznokci powinny uważać, gdy je obcinają. Mogą one spowodować poważne infekcje. Pierwszym krokiem w leczeniu grzybicy paznokci jest utrzymanie ich w suchości. Jeśli zostanie zakażony grzybami, należy udać się do lekarza, aby uzyskać odpowiednie leczenie.

Istnieje kilka różnych metod leczenia grzybicy paznokci. Wśród nich są miejscowe kremy, leki przeciwgrzybicze i antybiotyki. Pomimo tych metod, grzybica może powrócić po ustąpieniu infekcji. Możesz również podjąć kroki, aby zapobiec powrotowi grzyba do paznokci.

Onychomikoza podpaznokciowa dystalna to najczęstszy rodzaj grzybicy paznokci. W tej postaci infekcja rozpoczyna się w łożysku paznokcia i rozprzestrzenia się na jego powierzchnię. W ciężkich przypadkach paznokieć może stać się biały lub brązowy. Może również ulec pogrubieniu.

Grzybica paznokci może być leczona za pomocą leków miejscowych lub chirurgicznie. W zależności od stopnia zaawansowania, może nie być konieczne żadne leczenie. Niemniej jednak, jeśli infekcja jest bolesna, konieczne mogą być metody samodzielnej pielęgnacji. Możesz chcieć udać się do lekarza, jeśli problem się pogorszy. Ważne jest, aby pamiętać, że grzyb zwykle powraca po leczeniu.

Diagnoza

Diagnoza grzybicy jest trudnym procesem, szczególnie we wczesnych stadiach, ponieważ objawy mogą naśladować objawy innych chorób skóry. Lekarz zastosuje technikę zwaną TNMB staging, aby określić stopień zaawansowania choroby i zalecić najbardziej odpowiedni przebieg leczenia. Im wcześniej choroba zostanie zdiagnozowana, tym większe szanse na jej pokonanie.

Grzybica to zakażenie wywołane przez grzyby. Może występować jako choroba powierzchowna lub podskórna, albo może być ogólnoustrojowa. Wiele różnych rodzajów grzybów może powodować grzybicę. Dwa powszechne rodzaje grzybów, które mogą powodować zakażenie to Cryptococcus i Histoplasma.

Rozpoznanie grzybicy obejmuje dokładne badanie kliniczne i specjalistyczne testy. Badania te mogą obejmować cytofotometrię DNA, analizę konturów jądrowych oraz rearanżację genu receptora komórek T. Istnieje wiele opcji leczenia ziarniniaka grzybiastego. Wybór zależy od stopnia zaawansowania choroby, ale leczenie może obejmować miejscowe sterydy, retinoidy, doustną terapię retinoidami i fotoferezę.

Rozpoznanie grzybicy polega na dokładnym badaniu skóry. Rozpoznanie grzybicy musi być postawione precyzyjnie, ponieważ istnieje wiele innych zapalnych chorób skóry, które mogą naśladować objawy tej choroby. W związku z tym konieczna jest współpraca z lekarzem, który zna specyficzne objawy choroby.

Biopsja skóry może być potrzebna, jeśli istnieje ryzyko rozprzestrzenienia się choroby poza skórę. Wyniki biopsji mogą pomóc w ustaleniu rozpoznania. Jeśli biopsja jest negatywna, można wykonać biopsję węzła chłonnego, aby wykluczyć chłoniaka układowego. W diagnostyce grzybicy można również wykonać badania krwi oraz tomografię komputerową/PET.

Rozpoznanie ziarniniaka grzybiastego jest trudne. Choroba zwykle postępuje przez kilka lat, a około 1/3 pacjentów przejdzie do bardziej zaawansowanego stadium choroby. Nie oznacza to jednak, że nie jest ona uleczalna. Opcje leczenia różnią się w zależności od stadium choroby, życzeń pacjenta i dostępnych metod leczenia.

Leczenie

Jeśli masz grzybicę na paznokciach, musisz wiedzieć, jak bezpiecznie je obcinać. Choroba ta charakteryzuje się białymi, żółtymi lub czarnymi plamami u podstawy paznokcia. W końcu infekcja rozprzestrzenia się na cały paznokieć, czyniąc go słabym i łamliwym. Jest to zakażenie zaraźliwe, które rozprzestrzenia się poprzez powierzchnie zanieczyszczone grzybami.

Leczenie tego schorzenia jest dostępne i zazwyczaj polega na pobraniu do badania próbki gruzu spod paznokcia. Pomoże to lekarzowi określić, jaki rodzaj grzyba powoduje zakażenie. Oprócz grzyba, istnieją również bakterie i infekcje drożdżowe, które wpływają na paznokieć. Określenie rodzaju infekcji pomoże lekarzowi ustalić najlepszy dla Ciebie plan leczenia.

W niektórych przypadkach osoby z grzybicą chcą obcinać zakażone paznokcie, ale pracownicy służby zdrowia odradzają to. Zakażone paznokcie u rąk i nóg wymagają zazwyczaj leczenia przez sześć do 12 tygodni. W cięższych przypadkach lekarz może zalecić zabieg chirurgiczny zwany debridementem. Zabieg ten wykonuje się, gdy leki nie działają, a infekcja nawraca lub pogarsza się. Gojenie się ran może trwać do roku.

Inną opcją leczenia są doustne leki przeciwgrzybicze. Leki te działają lepiej niż leczenie miejscowe i szybciej przynoszą efekty. Leki te działają poprzez zmniejszenie ilości grzyba w paznokciu. Dzięki temu nowy paznokieć odrasta wolny od infekcji. Czas trwania leczenia wynosi zazwyczaj od sześciu do dwunastu tygodni, a rezultaty nie są zauważalne, dopóki paznokieć nie odrośnie.

Przyjmowanie leków przeciwgrzybicznych jest niezbędne w zapobieganiu i leczeniu grzybicy paznokci. Niepowodzenie leczenia jest częstą przyczyną nawrotów choroby. Należy również zadbać o to, aby obuwie oddychało i było utrzymywane w czystości, aby uniknąć infekcji. Dla własnego bezpieczeństwa należy używać cążek do paznokci, które są dezynfekowane po każdym użyciu.

Profilaktyka

Grzybica to częsta infekcja skóry wywołana przez grzyby. Zazwyczaj występuje na stopach, pachach, pachwinach lub innych fałdach. Choroby grzybicze są bardziej powszechne w ciepłych, wilgotnych miejscach. Mogą być również problemem w szatniach lub wspólnych prysznicach.

Jeśli nie jesteś pewien, czy masz infekcję grzybiczą, odwiedź swojego lekarza. Jeśli masz cukrzycę, jesteś na nią bardziej narażony. Powinieneś też być bardzo ostrożny, jeśli przyjmujesz sterydy lub chemioterapię. Dzielenie się narzędziami do obcinania paznokci z tymi osobami nie jest dobrym pomysłem.

Ważne jest, aby zapobiec temu, by grzybica nie powodowała problemów z paznokciami. Ten rodzaj infekcji jest spowodowany przez grzyby, które mogą dostać się do Twoich paznokci przez pęknięcia lub przylegającą skórę. Może ona powodować biały lub brązowy paznokieć. Jeśli jesteś zaniepokojony infekcją, zgłoś się do lekarza lub dermatologa.

Podejmowanie środków ostrożności podczas obcinania paznokci może pomóc w zapobieganiu chorobie. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że dobrze oczyścisz ręce po dotknięciu paznokci u stóp. Zapobiegnie to namnażaniu się grzybów, co może doprowadzić do infekcji. Należy również pamiętać o noszeniu odpowiedniego obuwia, które chroni stopy.

Obcinanie paznokci w salonie o dobrych praktykach higienicznych jest kluczowe dla zapobiegania grzybicy. Należy często myć ręce i stosować przeciwgrzybiczny proszek do stóp. Można również poddać paznokcie zabiegowi laserowemu, który zniszczy grzyby. Leczenie to nie jest jednak pokrywane przez NHS, może być drogie i oferuje bardzo mało dowodów na długotrwałe wyleczenie. Większość badań obserwuje pacjentów tylko przez trzy miesiące.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy opalanie pomaga na rozstępy?
Czytaj Dalej

Czy opalanie pomaga na rozstępy?

Jednym z najlepszych sposobów na zakamuflowanie rozstępów jest opalanie natryskowe. Jak twierdzi Jules Von Hep, opalanie może sprawić,…
Czy Elancyl pomaga na rozstępy?
Czytaj Dalej

Czy Elancyl pomaga na rozstępy?

Jeśli cierpisz z powodu rozstępów, powinieneś wiedzieć, że istnieją produkty, które mogą pomóc zmniejszyć ich wygląd. Jednym z…