Jak poradzić sobie z rozstępami na plecach

Jak poradzić sobie z rozstępami na plecach

Jeśli szukasz naturalnego rozwiązania dla rozstępów na plecach, rozważ użycie miodu na dotkniętych obszarach. Miód ma właściwości antyseptyczne, które zmniejszają widoczność rozstępów. Upewnij się tylko, że miód, którego używasz jest surowy, niefiltrowany i organiczny. Możesz nałożyć niewielką ilość miodu na dotknięty obszar i pozostawić go na kilka minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Aloe vera

Aloes jest skutecznym środkiem na rozstępy. Żel z liści aloesu najlepiej stosować do nakładania na dotknięty obszar. Żel można nakładać bezpośrednio na rozstępy, a także stosować w mieszaninie 1:1 żelu aloesowego z wodą różaną. Mieszankę należy wmasować w dotknięty obszar, a następnie spłukać letnią wodą.

Innym naturalnym środkiem na rozstępy jest kawa. Jej kofeina pomaga stymulować produkcję kolagenu i regenerację skóry, co może pomóc w ich zaniku. Jest łatwa do znalezienia i jest dobrym środkiem do stosowania miejscowego. Ważne jest jednak, aby unikać pocierania fusów z kawy na plecach, ponieważ substancja ta jest ścierna, gdy jest stosowana miejscowo. Może również utrudniać tworzenie się nowego kolagenu. Kurkuma jest kolejnym naturalnym środkiem na rozstępy. Jest ona stosowana przez wiele kobiet od setek lat w celu zmniejszenia stanu zapalnego i obrzęku.

Samoopalacz

Jeśli masz rozstępy na plecach, możesz chcieć użyć samoopalacza. Nie jest konieczne używanie tej samej marki za każdym razem. Kilka kropel samoopalacza nałożonych na gołą skórę wystarczy, aby pokryć rozstępy na plecach. Nakładanie samoopalacza okrężnymi ruchami pomoże zakryć rozstępy, nie pozostawiając ich nieestetycznych.

Dobry samoopalacz utrzyma się na plecach do 4 do 8 godzin. Produkt ten jest niekomedogenny, co oznacza, że nie poplami Twoich ubrań. Nie pozostawia lepkiej warstwy i nie ściera się łatwo, więc jest dobry dla wszystkich rodzajów skóry. Jest również wodoodporny, więc nie będziesz musiała się martwić, że zetrzesz go na ubraniach.

Wazelina

Wazelina to doskonały środek na rozstępy na plecach i innych obszarach ciała. Rozstępy te są zazwyczaj czerwone lub fioletowe i szorstkie w dotyku. Z czasem bledną do białego lub srebrnego koloru, ale nie znikają same z siebie. Jest to niedrogie i bezpieczne leczenie rozstępów. Ważne jest jednak, aby najpierw skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży. Niektóre produkty dostępne na rynku zawierają składniki, które mogą zaszkodzić rozwijającemu się dziecku, takie jak retinol. Ogólnie jednak, wazelina jest bezpieczna w użyciu dla większości ludzi. Ma ona właściwości lecznicze, więc może być stosowana do leczenia małych skaleczeń.

Wazelina, czyli petrolatum, jest mieszaniną olejów mineralnych, parafiny i wosków mikrokrystalicznych. Ma wysoką temperaturę topnienia i może wypełniać luki w barierze lipidowej. Choć nie dodaje skórze wilgoci, skutecznie chroni ją przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i skutkami ekspozycji na słońce. Jednakże, ponieważ petrolatum jest produktem ubocznym produkcji ropy naftowej, jest powiązane z substancjami rakotwórczymi.

Kwas hialuronowy

Stosowanie kremu z kwasem hialuronowym może sprawić, że wczesne rozstępy staną się mniej widoczne. Kwas ten, produkowany naturalnie w organizmie, wypełnia przestrzenie pomiędzy włóknami kolagenu i elastyny, które tworzą środkową warstwę skóry. Może być również wytwarzany sztucznie poprzez zastosowanie żelu. Żele te zwiększają objętość skóry właściwej, dzięki czemu rozstępy stają się mniej widoczne.

Zazwyczaj kwas hialuronowy jest stosowany w postaci kremu lub balsamu. Niektóre produkty mogą zawierać środek znieczulający, taki jak lidokaina, aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu. Ponadto wiele produktów zawierających kwas hialuronowy zawiera substancje zapachowe, które mogą podrażniać wrażliwą skórę i nasilać zaczerwienienia.

Centella asiatica Zioło

Centella asiatica to zioło, które, jak udowodniono, zmniejsza widoczność rozstępów na skórze. Zawiera fitoskładniki i niezbędne aminokwasy i jest znany z tego, że łagodzi i nawilża szorstką skórę. Jest silnym przeciwutleniaczem i przeciwzapalnym, a także ma kilka właściwości przeciwbakteryjnych. Oprócz promowania syntezy kolagenu, poprawia również proces gojenia się ran.

Centella asiatica występuje w niektórych produktach kosmetycznych, między innymi firmy Mederma i Palmer’s. Badania wykazują, że zioło to pobudza fibroblasty skóry do produkcji kolagenu i elastyny, zapobiegając powstawaniu rozstępów. W jednym z badań stwierdzono, że centella zapobiega rozstępom u 89% kobiet, które ją stosowały. W grupie placebo tylko 19 procent rozwinęło rozstępy.

Tretinoin

Istnieje leczenie rozstępów na plecach, które zawiera lek tretinoin. Działa on poprzez zmniejszenie wyglądu tych nieestetycznych rozstępów. Możesz otrzymać receptę na ten produkt od swojego lekarza. Krem można nakładać rękami lub można użyć pędzla do nakładania balsamu na dotknięte obszary.

Dostępne są różne siły tretinoiny, dlatego ważne jest, aby znaleźć taką, która jest odpowiednia dla Twojej skóry. Produkt ten jest pochodną witaminy A i pomaga zmniejszyć wygląd rozstępów poprzez zwiększenie obrotu komórkowego i indukowanie produkcji kolagenu. Jednak ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem produktów tretinoin.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak słońce działa na trądzik
Czytaj Dalej

Ograniczenia laserowego usuwania blizn

Istnieje kilka ograniczeń laserowego usuwania blizn, w tym koszt, czas rekonwalescencji i przeciwwskazania. Te ograniczenia mogą być ważne…
Jaką maść wybrać do leczenia paznokci
Czytaj Dalej

Jaką maść wybrać do leczenia paznokci

Maść do leczenia paznokci może pomóc w leczeniu infekcji grzybiczej paznokci. Istnieje wiele rodzajów maści do leczenia paznokci…
elektroniczne zwolnienie
Czytaj Dalej

Czy e-zwolnienia są bezpieczne?

W dzisiejszych czasach coraz więcej działań przenosi się do internetu, a proces digitalizacji dotknął także system ochrony zdrowia…