Jak pozbyć się blizn po samookaleczeniu

Jak pozbyć się blizn po samookaleczeniu

Ludzie spędzają dużo czasu próbując ukryć swoje blizny i stosują zabiegi na blizny, aby zmniejszyć ich rozmiar i poprawić ich wygląd. Jednak te metody nigdy nie pozbędą się ich całkowicie. Przed wyborem leczenia powinieneś rozważyć następujące opcje: 1. Embrace your scars

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie magazynspa.pl

Treatments

Jeśli masz do czynienia z bliznami po samookaleczeniach, możesz zastanawiać się, czy istnieją jakieś zabiegi, które działają. Na szczęście istnieje wiele opcji leczenia, które mogą pomóc Ci usunąć te brzydkie znaki i odzyskać młody wygląd. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest terapia laserem frakcyjnym, sprawdzona metoda odmładzania skóry i odwracania oznak starzenia, takich jak blizny potrądzikowe. Laser wykorzystuje maleńkie kolumny wiązek laserowych w celu wywołania mikrourazów na dotkniętym obszarze, co umożliwia migrację nieuszkodzonych komórek skóry do leczonych obszarów i pozwala na szybkie gojenie. Proces przebudowy kolagenu rozpoczyna się w ciągu kilku tygodni po zabiegu, czego efektem jest gładsza, młodziej wyglądająca skóra.

Chociaż zabiegi te nigdy nie usuną wszystkich blizn, mogą drastycznie poprawić ich wygląd i przywrócić Ci pewność siebie. Jeśli próbowałeś kilku zabiegów i nic nie zadziałało, być może będziesz musiał poddać się zabiegowi chirurgicznemu. W niektórych przypadkach, aby zmniejszyć wygląd blizn, konieczne może być przeprowadzenie wielu operacji. Może to obejmować przeszczepy skóry i operacje rewizji blizn. Procedury te są jednak kosztowne i mogą nie być objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.

Jeśli skóra została uszkodzona w wyniku samookaleczenia, można poddać się zabiegowi chirurgicznemu w celu naprawy uszkodzeń. Chirurg wybierze obszar do zabiegu i ostrożnie usunie uszkodzoną skórę aż do leżącej pod nią warstwy tłuszczu. Następnie, na uszkodzonym obszarze zostanie umieszczony przeszczep skóry typu integra lub split-thick. Po zabiegu zostanie zastosowana terapia podciśnieniowa rany, aby zminimalizować nawrót blizny.

Blizny po samookaleczeniu mogą być złożonym i obciążonym emocjonalnie problemem, który wymaga leczenia. W opiekę nad pacjentem powinien być zaangażowany wielodyscyplinarny zespół specjalistów. Leczenie blizn po samookaleczeniu jest trudne, ponieważ blizny często wiążą się z innymi problemami, takimi jak zaburzenia obrazu ciała i poczucie winy.

Istnieje kilka sposobów leczenia blizn po samookaleczeniach. Istnieje kilka leków i kremów, które można stosować na dotknięty nimi obszar. Niektóre z nich mają na celu poprawę wyglądu blizn, ale nie mogą ich całkowicie usunąć. Należy zasięgnąć porady dermatologa z certyfikatem zarządu, aby określić, które leczenie byłoby najbardziej odpowiednie dla Twojego stanu.

Akceptacja swoich blizn

Jednym z najważniejszych kroków w powrocie do zdrowia po samookaleczeniu jest zaakceptowanie swoich blizn. Blizny te przypominają o trudnym okresie w twoim życiu, ale możesz nauczyć się postrzegać je jako pozytywne przypomnienie twojej siły. Trudny proces akceptacji blizn można wspomóc szukając porady i dzieląc się swoją historią z osobami, którym na tobie zależy.

Rozmowa z innymi o bliznach po samookaleczeniu może pomóc przełamać izolację, którą możesz odczuwać. Często ludzie są przychylni osobom, które się samookaleczają, nawet jeśli nie rozumieją ich bólu. Możesz porozmawiać z osobami, które przeszły przez tę samą sytuację lub poprosić kogoś, kogo dotknęło samookaleczenie, o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

W zależności od rodzaju samookaleczenia, po popełnieniu czynu mogłeś odczuwać wstyd i obrzydzenie. Co więcej, społeczeństwo oczekuje od ludzi ukrywania tych ran, co może sprawić, że poczujesz się zawstydzony swoimi czynami. W rezultacie możesz mieć wrażenie, że pokazywanie śladów, które sam spowodowałeś, jest niebezpieczne. W rzeczywistości wiele osób postrzega samookaleczenia jako społecznie zaraźliwe, a Twoje ciało z bliznami może być wyzwalaczem dla innych.

Inną możliwością zakrycia blizn jest zrobienie sobie tatuażu. Wybór tatuażu z motywem symbolizującym Twoją osobistą siłę i wartość może być dobrym sposobem na ukrycie blizn i odwrócenie od nich uwagi. Ponadto, posiadanie tatuażu przypomina ci o sile, jaką posiadasz.

Proces dochodzenia do siebie po samookaleczeniu może być wyzwaniem, ale kiedy już to zrobisz, możesz poczuć się bardziej komfortowo ze swoim ciałem i bliznami. Ważne jest, aby pamiętać, że blizny są przypomnieniem o cierpieniu, którego doświadczyłeś i że są częścią tego, kim jesteś.

Chirurgia

Jeśli masz blizny po samookaleczeniu, możesz rozważyć operację. Chociaż jest to kosztowne, operacja może pomóc zmniejszyć wygląd blizn i może być wykonana na wiele sposobów. Możesz również użyć kremu na blizny, który można kupić w aptece. To może zmniejszyć rozmiar blizny i może zanikać z czasem. Możesz również użyć makijażu, aby ukryć bliznę.

Jeśli masz poważne blizny po samookaleczeniu, możesz kwalifikować się do prywatnej chirurgii kosmetycznej. W niektórych przypadkach chirurdzy mogą wykonać przeszczepy skóry na poparzonych miejscach lub wyciąć duże blizny. Chociaż operacja nie może całkowicie usunąć blizn po samookaleczeniu, może znacznie poprawić ich wygląd i odczucie. Proces chirurgiczny nie jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów blizn, ale może pomóc w odzyskaniu pewności siebie.

Inną opcją chirurgii w celu pozbycia się blizn po samookaleczeniu jest dermabrazja. W tym zabiegu usuwana jest górna warstwa skóry. Jest to szczególnie pomocne w przypadku szerokich blizn. Drugą opcją jest zastosowanie przeszczepów cienkiej skóry, które są zwykle pobierane z okolicy uda.

W podobny sposób obiecującą procedurą jest resurfacing laserowy. Był on stosowany jako samodzielna procedura, ale jest coraz częściej stosowany w połączeniu z innymi procedurami. Lasery mogą zmniejszyć rozmiar i kształt blizn po samookaleczeniach. Stosuje się je również w celu poprawy stygmatyzacji niektórych szerokich blizn.

Jeśli zmagasz się z samookaleczeniem, najlepiej skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym. Może on polecić Ci odpowiednich pracowników służby zdrowia. Badania nad chorobami skóry mogą doprowadzić do opracowania metod leczenia tych schorzeń i wyleczenia tych śmiertelnych, jak czerniak.

Pacjentom, którzy chcą poddać się operacji pozbycia się blizn po samookaleczeniu, często trudno jest stawić czoła swoim bliznom. Blizny te mogą być jednak przypomnieniem o trudnym okresie w życiu i mogą przypominać o sile.

Przeszczep skóry

Przeszczep skóry w celu usunięcia blizn po samookaleczeniu jest powszechną procedurą, która może być skuteczna w przekształcaniu blizn po samookaleczeniu w mniej zauważalne, akceptowalne blizny. Zabieg jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym i może trwać do trzech godzin. Pacjenci zazwyczaj doświadczają krótkiego okresu rekonwalescencji, który trwa około dwóch tygodni. Będą również musieli nosić opatrunek w kształcie rurki przez co najmniej rok.

Operacja jest wykonywana poprzez usunięcie górnej części obszaru z bliznami. Pozostały obszar jest następnie pokrywany cienkim płatem skóry z okolicy uda. Chociaż zabieg ten może skutecznie zastąpić dziesiątki małych blizn, jest również kosztowny, dlatego ważne jest, aby spojrzeć na długoterminowe koszty tego zabiegu.

Inny rodzaj przeszczepu skóry, wymiana skóry, to opcja, która może pomóc Ci pozbyć się blizn po samookaleczeniu. Metoda ta wymaga miejsca dawczego, ale może również poprawić wygląd i funkcję dotkniętego obszaru.

Blizny po samookaleczeniach są powszechne i mogą być wstydliwe. Są również trudne do usunięcia i są napiętnowane w społeczności. Często blizny te sięgają do tkanki podskórnej i głębokiej skóry właściwej. Zabieg ma na celu zmianę wyglądu blizn i uczynienie ich mniej zauważalnymi.

Istnieje nowa metoda, która może być stosowana w leczeniu blizn po samookaleczeniach. Metoda ta nosi nazwę izotopowego przeszczepu skóry. Metoda ta polega na pobraniu cienkiego STSG z miejsca dawczego, wycięciu rany, a następnie umieszczeniu przeszczepu z powrotem w pierwotnym miejscu. Następnie pacjent jest codziennie opatrywany gazą i maścią neomycynową.

Przeszczep skóry na blizny po samookaleczeniu może być bardzo skuteczny, ale jego pełny efekt może trwać miesiącami. Większość chirurgów plastycznych z certyfikatem nie będzie operować osób po samookaleczeniach i prawdopodobnie będzie nalegać, aby blizny zagoiły się przed wykonaniem zabiegu. Pomimo sukcesu, proces ten może być ryzykowny i kosztowny, i nie zawsze jest pokrywany przez ubezpieczenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak słońce działa na trądzik
Czytaj Dalej

Ograniczenia laserowego usuwania blizn

Istnieje kilka ograniczeń laserowego usuwania blizn, w tym koszt, czas rekonwalescencji i przeciwwskazania. Te ograniczenia mogą być ważne…
Przyczyny grzybicy paznokci
Czytaj Dalej

Przyczyny grzybicy paznokci

Jeśli masz infekcje grzybicze paznokci u rąk i nóg, istnieje wiele możliwych przyczyn. Niektóre z nich to dermatofity,…