Czy maść ze świerku norweskiego pomaga na grzybicę paznokci?

Czy maść ze świerku norweskiego pomaga na grzybicę paznokci?

Jeśli masz grzybicę paznokci, być może słyszałeś o maści z żywicy świerku norweskiego. Można ją kupić w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Możesz ją stosować na zmiany chorobowe lub pęcherze. Jej działanie może trwać do trzech do czterech miesięcy.

Przyjmowanie doustnych leków przeciwgrzybicznych w celu leczenia grzybicy paznokci

Leki bez recepty, lub leki OTC, mogą być stosowane w leczeniu infekcji grzybiczych. Produkty te można kupić u różnych sprzedawców detalicznych bez recepty lub licencji. Ale bądź ostrożny: wiele z tych leków nie zostało dokładnie przetestowanych i nie są zatwierdzone przez FDA do leczenia grzybicy paznokci. Składniki tych produktów, takie jak kwas undecylenowy i glikol propylenowy, mogą nie być wystarczająco skuteczne, aby przeniknąć do paznokcia.

Jednym z najlepszych sposobów leczenia tego schorzenia jest stosowanie kremu lub maści przeciwgrzybiczej. Nałożenie tego roztworu na zainfekowane paznokcie pomaga mu lepiej działać. Najlepsze produkty przeciwgrzybiczne to te, które rozrzedzają powierzchnię paznokcia. Używanie balsamu zawierającego mocznik lub pilnika jest również pomocne w przerzedzaniu paznokci. W niektórych przypadkach lekarze mogą zalecić usunięcie zainfekowanego paznokcia.

Doustne leki przeciwgrzybicze mogą być lepszym wyborem, jeśli leczenie miejscowe jest nieskuteczne. Doustne leki przeciwgrzybicze, takie jak terbinafina (Lamisil) i itrakonazol (Sporanox), pomagają szybciej pozbyć się infekcji. Leki te działają poprzez uniemożliwienie powrotu grzyba do zainfekowanego paznokcia. Leki te są zwykle przyjmowane przez sześć do dwunastu tygodni. Regularne ich przyjmowanie pomoże im najlepiej zadziałać.

Jak w przypadku wszystkich leków, istnieje ryzyko i skutki uboczne. Jednak zawsze należy omówić te efekty uboczne z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia. Lekarz będzie również monitorował czynność wątroby, aby upewnić się, że lek działa prawidłowo.

Istnieje wiele rodzajów dostępnego leczenia, w tym doustne leki przeciwgrzybicze i zabiegi miejscowe. Możesz zastosować kombinację tych dwóch metod, jeśli doświadczasz więcej niż jednego rodzaju infekcji. Leki miejscowe mają mniej skutków ubocznych, ale nie mogą przeniknąć przez płytkę paznokcia. Powinieneś również rozważyć używanie klapek, aby chronić stopy przed grzybem.

Chociaż doustne leki przeciwgrzybicze i zabiegi miejscowe są skuteczne, potrzebują czasu, aby zadziałać. Codzienne przyjmowanie tych leków może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji i oczyścić paznokcie. Jednak wielu pacjentów będzie wymagało dłuższego leczenia niż to.

Najczęstszą formą grzyba paznokci jest dystalna podpaznokciowa onychomikoza. Ten rodzaj infekcji grzybiczej rozpoczyna się w pobliżu skórek i rozprzestrzenia się powoli w kierunku końcówki paznokcia. Występuje częściej w palcach stóp niż w innych miejscach. Objawy mogą obejmować grzbiet w środku paznokcia. Może również wystąpić u osób, które przeszły chemioterapię.

Stosowanie lakieru z żywicy iglastej jest skuteczną metodą leczenia grzybicy paznokci. Jest on nakładany na paznokcie pacjentów codziennie przez dziewięć miesięcy. Pacjenci byli badani na początku i na końcu leczenia pod kątem ujemnego wyniku hodowli grzybów i barwienia wodorotlenkiem potasu. Jeśli oba wyniki badań były ujemne, leczenie uznawano za skuteczne.

Inną opcją jest stosowanie doustnych leków przeciwgrzybiczych w połączeniu z roztworem miejscowym. Takie leczenie może być skuteczne w niektórych przypadkach, ale zwykle jest mniej skuteczne niż kremy miejscowe. I mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami. Mogą mieć również skutki uboczne, więc upewnij się, że porozmawiasz z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

Stosowanie maści świerkowej w leczeniu grzybicy paznokci

Możesz kupić leki bez recepty na grzybicę paznokci. Produkty te są dostępne bez recepty i nie wymagają licencji medycznej. Jednak wiele z nich nie zostało naukowo przetestowane i nie zostały zatwierdzone przez FDA. Oznacza to, że mogą one nie działać tak dobrze, jak powinny. Również wiele z nich zawiera składniki takie jak kwas undecylenowy i glikol propylenowy, które mogą nie zostać wchłonięte przez paznokieć.

Jedną z najlepszych opcji leczenia grzyba paznokci jest zastosowanie maści z żywicy świerku norweskiego. Maść ta jest dostępna w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Maść zabije grzyba, jak również będzie leczyć zmiany skórne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się nakładanie maści na zainfekowane miejsca co najmniej dwa razy dziennie.

Ważne jest, aby rozpocząć stosowanie leków na grzybicę paznokci, gdy tylko zauważysz objawy. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, infekcja może się pogorszyć i rozprzestrzenić na inne części ciała. Jeśli masz do czynienia z ciężkim przypadkiem, będziesz musiał odwiedzić lekarza, aby otrzymać silne leczenie na receptę.

Inną opcją leczenia grzyba paznokci u stóp jest stosowanie moczenia stóp. Mocz ten zawiera mieszankę soli morskiej i soli Epsom, która pomaga ukoić skórę. Pomaga również w leczeniu popękanych i zainfekowanych stóp.

Jeśli zauważysz zmianę w kształcie swoich paznokci, możesz mieć grzybicę paznokci u stóp. Nazywa się to również onychomikozą. Dotyka ona 35 milionów ludzi w USA. Powszechnym objawem są grube, łuszczące się paznokcie u stóp. Schorzenie to występuje częściej u dorosłych niż u dzieci.

Poza lekami przeciwgrzybiczymi, można również spróbować użyć specjalnego lakieru do paznokci. Może to zmienić mikroklimat paznokcia i uczynić go niegościnnym dla rozwoju grzyba. Jednak te zabiegi mogą przynieść tylko tymczasową ulgę. Bez leczenia choroba może powrócić.

Innym popularnym sposobem leczenia grzyba paznokci jest wyciąg z liści oliwnych. Ma on właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne i może być stosowany na dotknięte miejsce za pomocą wacika dwa razy dziennie. Używanie olejów ozonowanych jest kolejną alternatywą, która jest skuteczna.

Stosowanie Penlac w leczeniu grzybicy paznokci

Aktywne składniki w większości produktów przeciwgrzybiczych są często drażniące i mogą powodować pieczenie, kłucie lub zaczerwienienie na dotkniętych obszarach. Jednak większość ludzi jest w stanie tolerować kremy i żele przeciwgrzybicze. Są one na tyle łagodne, że można je stosować codziennie na paznokcie.

Maść zawierająca aktywny składnik tymol jest często stosowana w leczeniu grzybicy paznokci. Można ją nakładać na zaatakowane miejsce za pomocą wacika dwa razy dziennie. Niektórzy ludzie łączą również olejek z drzewa herbacianego i olejek z oregano, aby uzyskać silniejsze leczenie. Należy jednak pamiętać, że mieszanie tych dwóch substancji może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień. Bezpośrednio na dotknięte chorobą miejsce można również nałożyć balsam zawierający wyciąg z liści oliwnych. Wyciąg z liści oliwnych zawiera oleuropeinę, która, jak się uważa, ma właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Preparat ten można nakładać na obszar dotknięty chorobą lub przyjmować w postaci kapsułek.

Maść świerkowa jest dostępna w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Można ją nakładać na chore miejsce dwa razy dziennie przez trzy do czterech miesięcy. Nie leczy ona grzyba paznokci, ale może zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji.

Innym popularnym domowym środkiem na grzybicę paznokci jest vapor rub. Chociaż vapor rub nie otrzymał wiele wsparcia naukowego, małe badanie wykazało pozytywne wyniki u 18 osób. Chociaż może nie być tak skuteczny jak lek taki jak ciclopirox, był podobny w swoim działaniu na grzyba.

Wielu osobom trudno jest znaleźć najlepsze leczenie dla ich schorzenia. Tradycyjna medycyna może jedynie leczyć objawy i nie zapobiega ponownym zakażeniom. Ponadto, zabiegi na grzybicę paznokci mogą trwać dość długo. W zależności od ciężkości infekcji, może być również konieczne uzyskanie recepty od lekarza.

Jeśli nie jesteś pewien, czy masz grzybicę paznokci, lekarz może przeprowadzić biopsję paznokcia i ustalić właściwy sposób leczenia. Biopsja zostanie zabarwiona i wyhodowana, a także może zostać zbadana na obecność grzybiczego DNA metodą PCR. Metoda ta jest jednak kosztowna i często wymaga powtórzenia badania.

Jak każdy lek, cyklopiroks nie jest lekarstwem na grzybicę paznokci, ale poprawi stan dotkniętych nią paznokci. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy kontynuować stosowanie leku zgodnie z zaleceniami i nie przerywać jego stosowania bez konsultacji z lekarzem. Należy regularnie przycinać paznokcie, co zwiększy skuteczność leczenia miejscowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Do jakiego lekarza udać się w sprawie blizn?
Czytaj Dalej

Do jakiego lekarza udać się w sprawie blizn?

Jeśli kiedykolwiek chciałeś usunąć swoje blizny, będziesz chciał wybrać najwyższej klasy chirurga plastycznego, który może zapewnić wspaniałe rezultaty.…
Jak ukryć trądzik
Czytaj Dalej

Jak ukryć trądzik

Istnieje kilka sposobów na ukrycie pryszczy na twarzy. Możesz użyć podkładu kryjącego lub korektora, możesz też użyć pudru…
Jak obcinać paznokcie z grzybicą
Czytaj Dalej

Jak obcinać paznokcie z grzybicą

Infekcja grzybicza paznokci lub palców u stóp nazywana jest grzybicą. Infekcja ta powoduje, że paznokcie stają się grube…